Strike Gold

Verdikt
60

Různých logických hříček má dnešní hráč k dispozici celou řadu. Strike Gold by nicméně byla škoda přejít bez povšimnutí, protože nabízí neokoukanou variaci na známý koncept.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Zygomatic
Vydání: 12. prosince 2017
Štítky: na postřeh, spoj tři, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, hlavolamy, online, logické

Fanoušek logických her a přemýšlivých rychlíků již za svou herní kariéru spojoval tři kusy kde čeho. Tři koule, bonbony, čokolády, drahokamy, vánoční ozdoby, sněhové koule a tak dále. Strike Gold základy nijak zvlášť neboří, ale přichází s jednou zdánlivě nepodstatnou změnou - bloky, které je potřeba odstraňovat, se blíží ze strany, nikoliv shora.

No a co, říkáte si? Pointa samozřejmě zůstává stejná, totiž že hráč musí odbourávat skupiny cihel stejné barvy tak, aby se zbylé cihly poskládaly co nejlepším způsobem a bylo možné rovnou rozbíjet další a další shluky. Brzy si ovšem všimnete, že se díky změně směru titul hraje trochu jinak, než je obvyklé. Je totiž potřeba přemýšlet ve dvou rovinách naráz - zleva, odkud se valí stěna, a ještě horizontálně, protože cihly po odbourání samozřejmě stále padají dolů, nikoliv do strany.

Jistě, nejedná se o nic, kvůli čemu by si člověk bral dovolenou, ale hra vypadá vcelku příjemně a dobře funguje. Pokud máte rádi podobné logické hříčky, Strike Gold vás zcela jistě nezklame a zabaví. Je totiž klasická a zároveň není, což je z jistého úhlu pohledu vcelku sympatický přístup.