Street Power Football

Verdikt

Od pořádné FIFA Street uplynulo už drahně let, bylo načase, aby někdo konečně pozvedl rukavici. Pokusí se o to arkádový, akční fotbal Street Power Football. Hra vyjde v létě na počítači i konzolích včetně Switche.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: SFL Interactive, Gamajun
Štítky: fotbal, akční, sportovní

K virtuálnímu fotbalu se člověk dneska může dostat mnoha způsoby, třeba se stát trenérem ve Football Manageru 2020 či si přímo zakopat v PES 2020 a FIFA 20. Ale co fotbal pouliční, kde se dbá míň na taktiku a efektivitu a víc na povedený trik?

Ano, v nové Fifě existuje mód Volta, ale přiznejme si, že není zrovna extravagantní a je na něm hodně vidět, že je to pouhý přívěšek k již existující hře. Street Power Football tenhle problém v žádném případě nemá. Pokud vám nevadí spojení fotbalu a powerupů, jste na správném místě.

Hopsnout na ulici, kopat si tři proti třem nebo třeba jeden proti jednomu – to je esence téhle arkády. Mimo klasických zápasových módů si můžete vyzkoušet i jiné, nezvyklé, kde například za gól dostanete jeden bod, ale za jesličky dva. Anebo se na nějaké brány vykašlete a zkusíte sestřelovat plechovky.

Samozřejmě si svoje hráče a hráčky můžete obléct do milionu různých ohozů, upravit jim účesy a kdovíco ještě dalšího mají dnes děti rády. Skutečné someliéry freestyle fotbalu ovšem naláká něco jiného – přítomnost samotného Séana Garniera, francouzského profíka soutěžícího v barvách Red Bullu. Právě tenhle neoddiskutovatelný borec vás provede vaší vlastní freestylovou kariérou.

Hra rozhodně nikoho neoslní realistickou grafikou – je silně stylizovaná, ale co byste taky čekali od titulu, který vám dovolí zapálit míč a světelnou rychlostí ho poslat do sítě. A ještě při tom udělat trojité salto s pěti vruty.

Fotbal se sice už pomalu vrací zpět na televizní obrazovky, ale na stadiony se pořád nesmí a o to Euro taky přijdeme. Proto zní blíže nespecifikované letní vydání Street Power Football jako ideální doba, kdy si nezávazně virtuálně čutnout, a to na Steamu, Xboxu One, PlayStationu 4 i Switchi.