Stray

Verdikt

Další důkaz, že nezávislá scéna rozhodně není skoupá na zajímavé nápady a neotřelá zasazení. Lidstvo skončilo, roboti přežívají a vedle nich... kočky. Putování jedné z nich si ve Stray vyzkoušíte na vlastní kůži. Hra vyjde v roce 2021.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: BlueTwelve Studio
Štítky: sci-fi, postapokalypsa, adventura

Se zrzavou kočkou uvízlou ve futuristickém světě obývaném roboty jsme se poprvé setkali na červnové předváděčce The Future of Gaming, která představovala hry pro nadcházející PlayStation 5. Nevíme, jak vy, ale máme slabost pro kočkovité šelmy i pro neony, takže si nás Stray okamžitě získalo.

Sony teď na produktové stránce zveřejnilo podrobnosti o titulu vytvářeném francouzským studiem BlueTwelve. Stray bude adventurou viděnou z pohledu třetí osoby v neony ozářených uličkách rozpadajícího se města, především pak jeho chudinských čtvrtí.

Abyste mohli ztracené koťátko vrátit zpátky domů, budete muset odhalit dávná tajemství nepřátelského prostředí obývaného jen roboty a také nebezpečnými stvořeními. Toulání po městě bude vyžadovat, abyste splynuli s cizím prostředím. Plížit se můžete po střechách i kanálech, občas si ale situace vyžádá, abyste se chovali prostě jako kočka.

Zní to jako trochu osamělá pouť, ale cestou se spřátelíte s malým létajícím dronem známým jen jako B12. S tímhle robotickým vitamínem bude mít zrzavá číča větší šanci se z neonové spleti dostat ven.

Stray vyjde na PC a PlayStation 5 v průběhu roku 2021.