Stormgate

Verdikt

Komu jinému svěřit tvorbu realtime strategie než lidem, co dělali na Warcraftu III a StarCraftu II? Hra je nicméně v raném stádiu vývoje, na výsledek si budeme muset ještě počkat.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Frost Giant Studios
Štítky: realtime, sci-fi, strategie

Jak vypadá budoucnost žánru realtime strategií, ví asi málokdo, nicméně faktem je, že minimálně v tříáčkové sféře tenhle žánr velké žně v posledních letech zrovna nezažívá. Všechno to naštěstí zachraňuje indie produkce a střední proud, do kterého se chystá vstoupit nový dravec s nemalými ambicemi: Stormgate.

Je to nová sci-fi free-to-play RTS se sólovou i kooperativní kampaní, speciálním co-op režimem, casual hraním i hardcore kompetitivním PvP a mocným editorem. Jo a stojí za ní někteří z tvůrců Warcraftu III a StarCraftu II. Zní to dobře? Jistě že ano!

Stormgate mají totiž na svědomí Frost Giant Studios, a jakkoliv to bude prvotina studia jako takového, jeho vývojáři mají za sebou bohaté zkušenosti především z Blizzardu, kde se podíleli na jedněch z nejlepších strategií vůbec. Na rozdíl od hardcore tradičních RTS by měl Stormgate ale zaujmout i hráče náročným žánrem nepolíbené, neboť jeden z hlavních cílů studia je udělat strategie skutečně přístupné.

Toho chtějí Frost Giant dosáhnout hlavně díky přímočarému ovládání, zmiňují například automatické přiřazování jednotek do jednotlivých skupin. Obecně vzato se vývojáři chlubí obrovským snížením vstupní laťky, zatímco onen pomyslný strop nechali prý pořád stejně vysoko, jak ho znáte z jiných tradičních RTS.

Dalším z taháků Stormgate by měla být sociální vrstva, díky níž můžete hrát jakýkoliv režim i s kamarády. A to včetně kampaně, nekonečného kooperativního režimu až pro tři hráče nebo i tradičního multiplayeru. Samozřejmostí je pak kompetitivní PvP režim, kdy se skrze turnajový systém postavíte nepřátelům jeden na jednoho. Chybět nemá prý ani pokročilý systém pro párování hráčů, žebříčky a zaměření na esport, včetně možnosti pořádání vlastních turnajů.