Stoneshard

Verdikt

Ačkoliv se Stoneshard může zdát zpočátku jako pohádka, ve skutečnosti jde o potemnělou a nemilosrdnou fantasy akci. Vydání se pravděpodobně dočkáme v roce 2018.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

LinuxLinux

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ink Stains Games
Štítky: tahová, roguelike, fantasy, pixel art, indie hra, akční, rpg

Příběh Stoneshard zpočátku zní jako klasická pohádka. Země ztratila krále, za hranicemi se shromažďují armády zlých nestvůr, a všechno může zachránit jen vyvolený hrdina – tedy vy. Jenže v pohádkách hrdinové obvykle neumírají v kalužích krve, nedusí se kvůli probodnutým plícím, nevypouštějí duši v šoku z čištění vlastního strašného zranění. V téhle hře vás smrt čeká velmi často, a bude brutálnější než obvykle. Naštěstí se vždycky najde další hrdina, který po vás převezme zakrvácenou štafetu. 

Je to klasický roguelike přístup – vaše postava zemře, tak začnete hrát za jinou a zůstane vám část postupu. V tomhle případě se všechno točí kolem karavany dobrodruhů, která cestuje z místa na místo a řeší nejrůznější problémy. Ono řešení většinou zahrnuje rozsekání padouchů na maděru, a záporáků tu budou stovky typů, stejně jako zbraní, lektvarů, kouzel atd.

Ale nikdy si nemůžete být jistí, kdo přesně je vaším nepřítelem a komu můžete věřit. Lidé ve vaší družině totiž mají vlastní postoje i cíle, a klidně se může stát, že vám někdo z nich vrazí kudlu do zad – doslova. Proto byste měli po očku sledovat, jestli někdo z vašich „kamarádů“ náhodou neprovádí oběti temným bohům, protože byste se jinak jednoho dne mohli probudit omotaní chapadly z pekla.

Snad se vám nic z toho nestane. Snad se vyhnete šílenství, panickému strachu, nemocem, zraněním, která vás budou provázet až do konce života. Snad vás nesesmahnou žárliví bohové, snad si udržíte věrnost svých společníků, snad se z vás stane legenda světa Aldor. Ale moc bychom na to nevsázeli. Karavana pravděpodobně zažije mnoho různých vůdců, než konečně doputuje k vysněnému cíli a jednou provždy zastaví strašnou invazi.

Stoneshard je vyvíjen petrohradským studiem Ink Stains Games, které stojí za stylovou westernovou střílečkou 12 is Better Than 6. Ta se na svět dostala díky úspěšnému Kickstarteru, a stejnou strategii vývojáři zvolí i tentokrát. Crowdfundingová kampaň se chystá na začátek příštího roku, ale ještě předtím vyjde hratelný prolog, na jehož hraní se můžete zaregistrovat na oficiálních stránkách, a také uzavřená alfa.