Stick Fight

Verdikt
65

Stick Fight není vždy úplně vyvážený, přehledný nebo dobře ovladatelný, nabídne však rychlou zábavu, humor a nostalgické vzpomínání na Stickmany.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: NetEase Games
Vydání: 28. března 2019
Štítky: mobilní hry, humor, akční, online

Kdo aktivně zažil dobu flashových online her, pravděpodobně nějakou hru nebo animaci se Stickmany potkal. Dnes jich zdaleka nepotkáte tolik, ale stále je o ně zájem. Jedním z povedenějších titulů bude právě Stick Fight, který působí nostalgicky v mnoha ohledech. 

Studio NetEase vypouští do světa jeden online titul za druhým. Většina z nich se prezentuje dost genericky, ačkoliv často nejde o vůbec špatné hry. A dnes se podíváme na rubačku se Stickmany. Slovo rubačka sedí, protože každá hra sestává z několika obrazovek, ve kterých se pokusíte zlikvidovat protivníky. Po ruce vám budou zbraně, ale pozor si musíte dát i na nástrahy, jako jsou bodliny nebo hadi. Cestou k vítězství je mnohdy prostá snaha chvíli přežít. 

Úrovně se vybírají náhodně, a ne vždy jsou úplně vyvážené. Hra obsahuje i editor map. Své výtvory pak můžete odeslat a třeba se zařadí do výběrů. Občas jsem potkal skvělé nápady, občas kolo skončilo tím, že všichni ihned umřeli. To ale není kdovíjaký problém. Hru nesmíte brát moc vážně, sama se určitě nebere. Každý den třeba můžete vydělat peníze tím, že v menu střílíte do figuríny, které se vážně nelíbí.

Dopředu říkám, že ovládání není žádný med. Připravte se na virtuální tlačítka pro pohyb, útok, skok a speciální schopnost. Vše si můžete sami upravit, zvýšit senzitivitu apod. To trochu zastírá fakt, že ovládání moc pohodné není. Člověk pak hned získá dojem, že si to jen špatně nastavil. S tím souvisí i nepřehlednost. Snadno ztratíte přehled, kterou figurínu ovládáte vy, případně se něco důležitého schová za uživatelským rozhraním.

Stick Fight působí nostalgicky svým zpracováním, nepřesným ovládáním, nevyváženou hratelností, ale to vše vyzdvihuje tím, že se nebere příliš vážně a klidně vám do ruky strčí dělo vystřelující hady. Občas překvapí i fajn nápady, třeba když se jeden hráč stane bossem a ostatní ho musí porazit. Utržené peníze utrácíte za vizuální doplňky, u nichž je škoda akorát to, že si je propůjčujete na omezenou dobu. A pokud si tak chcete udržet cool outfit, musíte prostě chodit vydělávat.