Steppy Pants

Verdikt
70

Chytlavá a stylová chodící arkáda, ovšem bez nějaké přidané hodnoty.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: S Games Pty Ltd
Vydání: 31. května 2016
Štítky: mobilní hry, arkáda, zdarma, bizár, platby uvnitř hry

Bylo by příliš snadné mávnout nad Steppy Pants rukou a odsoudit hru jako další pokus přiživit se na mánii odstartované hříčkou Crossy Road. S odhlédnutím od soudobých konvencí pojmenovávání jde totiž o povedenou chodící arkádu, která perfektně zvládá gró všech podobných titulů – je jednoduše uchopitelná a návyková tak, že se od ní jen těžce odlepuje.

Celá hratelnost Steppy Pants spočívá v jediném. V chůzi vpřed. V kulisách krásně stylizovaného hranatého města ovládáte úplně obyčejného člověka a řídíte jeho kroky. Klepnutím na displeji mu dáte příkaz zvednout nohu, zvednutím prstu z obrazovky nohu položit. Hra automaticky střídá pravou a levou, takže by se chtělo říci, že prostoduché ťukání na displej bude vaší jedinou starostí. Opak je nicméně pravdou.

Chodník. po němž se pohybujete, je rozparcelován na jednotlivé dlaždice oddělené mezerami, škvírami, přerušované vozovkou atd. Všem těmto mezírkám je třeba se vyhnout, protože byť jen nepatrný dotek s nimi ústí v okamžitý konec hry a návrat k poslednímu záchytnému bodu. Právě navigace v prostředí představuje hlavní výzvu titulu. Ovládání je citlivé, a tak stačí podržet prst na obrazovce jen o chvilinku déle nebo naopak a je tu konec.

Když se však dostanete do tempa a sledujete, jak na počítadle naskakují jednotlivé kroky i celková ušlá vzdálenost, jde o skvělý pocit, který vám hra umí výborně prodat. V momentě, kdy jste připojeni k internetu, dokonce po cestě vídáte osobní maxima dalších hráčů a snad není třeba popisovat, jak uspokojující pocit je, když tento jejich rekord překonáte. Za velkou devízu Steppy Pants považujeme také celkové "praštěné" ztvárnění hry. Grafika je pěkná, animace plynule, barvy šílené a herní obchod, v němž lze získané zlaťáky směnit za různé vizuální doplňky a oblečení, také správně potrhlý.


Už jen samotná přítomnost in-game obchodu nicméně dává tušit, že bez mikrotransakcí se to ani zde neobejde a je to skutečně pravda. Ovšem, i když zlaté mince tečou na vaše konto jen velmi pomalu, v hraní nejste nijak limitováni a jediné, na co se vlastně načekáte, je nějaké to vizuální odlišení.

Za daleko výraznější nedostatek je potom třeba považovat absenci nějakého různorodějšího obsahu. Tam, kde Crossy Road nabídlo alespoň citelnější změnu rytmu a úpravu taktiky a Shooty Skies dokonce komplexní letadélkovou arkádu, tam Steppy Pants absolutně selhává. Hráč tak vyjma samotné herní smyčky nemá moc důvodů, proč Steppy Pants spouštět. A to je obrovská škoda.

Kolem a kolem ale Steppy Pants nezklame. Stále se jedná o výbornou hru typu "ještě jeden pokus a jdu spát" a obzvláště chytlavou se stává, když okraje chodníku začnou okupovat postavy dalších hráčů, které brzy necháte daleko za sebou. Jen nejsme šťastni, že se její tvůrci tak soustředili na základ hratelnosti, až k němu zapomněli přidat něco dalšího.