Stellaris: Overlord

Verdikt

Srovnejte své porobené vazaly do latě a vytvořte zcela nový druh vesmírného císařství! Rozšíření Overlord do grand strategie Stellaris vyjde 12. května.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Paradox Interactive
Štítky: sci-fi, vesmír, tahová, dlc, datadisk, strategie

Overlord je v pořadí již šesté rozšíření sci-fi grand strategie Stellaris, které se zaměřuje na systém vazalů a spravování vlastní říše. S příchodem rozšíření se vám odemknou nové možnosti spojené s vyjednáváním a požadavky, které můžete klást svým novým vazalům.

Rovněž jim můžete přiradit konkrétní funkci ve vašem impériu, tedy jeden vazal za vás může provádět výzkum nových technologií, druhý pořeší ekonomickou stránku a třetí se zaměří třeba na vojenství a vaši celkovou hodnotu útoku nebo obranyschopnost.

Overlord dále přinese tři nové enklávy, které vám pomohou ať už skrze vzájemnou dohodu, nebo je k tomu přimějete silou. Jsou tu Salvageři, přátelská skupina mechaniků, a Shroudwalkeři, klášterní enkláva, na něž můžete narazit při náhodném průzkumu vesmíru. Třetí enklávu tvoří žoldáci, které zakládají samotné říše.

Rozšíření rovněž představí pět nových příběhů, čtyři hudební skladby a tři megastruktury. Orbitální prstenec postavíte okolo obyvatelných světů, a zlepšíte tak planetární ekonomiku, kvantový katapult vystřelí vaše lodě přes celou galaxii i skrze uzavřené hranice a nepřátelská území a hyper relé umožní vaší letce a surovinám rychle cestovat v rámci impéria.

DLC Overlord vyjde 12. května za 20 eur a doprovodí ho update Cepheus zaměřený na opravy a různá vylepšení spolu s několika novými funkcemi napojenými na systémy rozšíření.