Steelrising

Verdikt

Zlí mechaničtí sluhové Ludvíka XVI. vám budou stát v cestě při snaze o naplnění ideálů téhle zatraceně stylové verze Velké francouzské revoluce. Jak moc velká zábava bude jim čelit, se dozvíme příští rok, kdy má hra vyjít.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Spiders
Štítky: steampunk, alternativní historie, rpg

V rámci nálože oznámení vydavatele Nacon došlo i na RPG Steelrising, novou hru studia Spiders, které můžete znát díky béčkovějším titulům jako GreedFall, Technomancer či Bound by Flame. Steelrising se poprvé ukázalo v běhu a první dojem je podobný jako z ostatní tvorby studia – cool nápady se mísí s technickým provedením, které má do světové špičky daleko.

Ve Steelrising se stanete automatonem, který ve jménu revoluce bojuje s armádou zlých automatonů krále Ludvíka XVI. v této pokřivené verzi historické Velké francouzské revoluce. První záběry se nesoustředí na nic jiného než na boj, takže můžeme očekávat, že Steelrising bude mít akci mezi svými nejdůležitějšími prvky.

Podle vodoznaku ve videu se jedná o záběry z alfa verze hry, a leccos se tak ještě může změnit. A mělo by. Animace nejsou moc plynulé, a bojové kreace proto nejsou tak úchvatné, jak by mohly být. Zdá se ale, že vaše robotické tělo a alternativní vývoj technologického segmentu lidstva vám dají do vínku hodně zajímavé zbraně.

Budete se ohánět ohněm i elektřinou, ale ze všeho nejvíc nás navnadily železné vějíře, které zdárně nahradí meče, jsou schopné vystřelovat jakási ostří, a když je pořádně otevřete a přiložíte k sobě, vytvoříte si štít.

Ať už ve vás první záběry ze Steelrising zanechají jakýkoliv dojem, mějte na paměti, že výsledná hra můžete stále vypadat trochu jinak. Tvůrci na její dokončení mají přeci jen ještě celý rok. S vydáním se totiž počítá v příštím červnu na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S.