Steelrising

Verdikt

Vizuální styl, který okamžitě upoutá, se chystané akci Steelrising opravdu upřít nedá. Snad se to bude i podobně dobře hrát. Dozvíme se v červenci příštího roku, kdy má hra dorazit na pulty obchodů.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Spiders
Štítky: střílečka, steampunk, akční

Francouzské studio Spiders existuje už přes deset let a na svém kontě má slušnou zásobu titulů, nikdy se mu ale nepodařilo vydat jednoznačný hit. S dosud posledním RPG Greedfall tomu byli vývojáři asi nejblíž a možná se jim konečně poštěstí skutečně prorazit s akcí Steelrising, která má vyjít v příštím roce.

Poprvé jsme o ní slyšeli už v únoru a znovu se připomněla v létě. Na akci The Game Awards se pak autoři vytasili s novým trailerem, který ukazuje především nevšední rokokovou estetiku.

O co vlastně jde? Je to vlastně docela jednoduché: Král Ludvík XVI. se zbláznil a jeho armáda mechanických vojáků terorizuje Paříž. V roli technologického zázraku jménem Aegis musíte zvrátit situaci a pomoct Velké francouzské revoluci k úspěchu.

Vývojáři slibují napínavé akční souboje, náročné nepřátele a bossy, svobodu při prozkoumávání pařížských uliček a paláců a také poutavý příběh zakořeněný v historii. Mechanická hrdinka se bude moci specializovat na různé typy boje a využívat hrubou sílu, nebo naopak obratnost.

Hra by měla na pulty obchodů dorazit v červenci příštího roku, dostupná bude na PC a současné generaci konzolí.