Steel Circus

Verdikt

Popularita Rocket League nenechává vývojáře chladnými a vedle Roller Champions, na něž jsme se měli možnost poprvé podívat na letošní E3, se chystá ještě jedna sportovně-akční taškařice. Steel Circus je k dispozici v rámci programu předběžného přístupu a nebude po vás chtít ani korunu.

Počítač

WindowsWindows

ZdarmaSteam

Další informace

Výrobce: Iron Mountain Interactive
Štítky: sci-fi, akční, sportovní

Pro inovativní sportovní hry je na trhu jistě spousta prostoru. Rocket League uspěla způsobem, který šlo jen těžko předvídat. Roller Champions od Ubisoftu, kterou si kolegové vyzkoušeli během E3, má také esportové ambice. A další futuristická míčová hra Steel Circus by rovněž nemusela zapadnout. Bude free-to-play a vyzkoušíte si ji už za měsíc.

Podobně jako v Pyre se v arénách Steel Circusu plných překážek utkají dva týmy po třech s tím rozdílem, že v nové hře ovládá každý hráč jednoho ze šesti sportovců/bojovníků/hrdinů, souhrnně nazvaných šampioni. Mezi ty se řadí svalovec dudák, tajuplný kravaťák, robot i mutant.

Cílem je dostat míč do branky soupeřů ve stylu klasické házené a vstřelit tak během krátké časomíry víc gólů. Ale protože se hra odehrává v roce 2350, máte k dispozici všemožné, dnes jen těžko představitelné tríčky.

Například takové bleskurychlé postavení průsvitné zdi může zabránit jinak jasnému gólu, nebo naopak posloužit jako nečekané odražení střely do prázdné brány soupeřů. Každý z šampionů bude mít jinou unikátní schopnost, a i když jich v early accessu bude jen nutných šest, plná hra počítá s minimálně patnácti šampiony. Zároveň budete hrát v různých arénách s odlišnými podmínkami, jejichž počet se bude rovněž rozrůstat.

Early access Steel Circusu odstartuje na Steamu 8. srpna a jak už zaznělo výše, hra bude free-to-play. Za reálné peníze si koupíte okamžitý přístup ke všem šampionům a různé unikátní kosmetické doplňky. Nebudou zde loot boxy ani pay-to-win mechanismy.