Steam Hammer

Verdikt

Steampunk je žánr, který v online hrách doposud nemá valné zastoupení. To se snaží změnit hra Steam Hammer, kterou si můžete vyzkoušet v rámci předběžného přístupu.

Počítač

Další informace

Výrobce: SF Team
Štítky: steampunk, indie hra, mmo, multiplayer, akční, rpg

Možná nevypadá nejkrásněji, ale rozhodně skýtá solidní potenciál na originální koncept v jinak dost zalidněném žánru. Steam Hammer nabízí celkem klasickou sandboxovou onlinovku, v níž s ostatními hráči budujete, pěstujete, bojujete, přežíváte… a nebo zabíjíte. Od konkurence se ale liší steampunkovým zasazením, které mu propůjčuje největší výhodu, a to jsou souboje velkých létajících korábů. Steam Hammer si můžete vyzkoušet v rámci předběžného přístupu na Steamu.

Mnohé činnosti odpovídají standardním survival a budovacím hrám ve stylu Conan Exiles, Rust, či ARK (bohužel, bez dinosaurů). Chlapíci v košilích a steampunkových ozdobách běhají po lese, kácí stromy, sází rostliny… Nicméně je tu pár vychytávek jako třeba počasí, které ovlivňuje kvalitu úrody nebo kutání do země, kde si můžete vykopat vlastní podzemní pevnost, protože s terénem jde volně manipulovat.

Samotné souboje jsou, jak se můžete přesvědčit v traileru, co do vizuálního pojetí opravdu spartánské. Nicméně systém počítá s útokem z více stran, možností vykrývat je apod. Pokud vývojáři na téhle složce zapracují, mohla by ryzí funkčnost plně dostačovat. Navíc, když na nebi válčí několik vzducholodí, kde po sobě pálí i posádky a případně provádí s pomocí jetpacků abordáž, přivřete oko i nad nedokonalou animací. Hlavně aby nějaká byla…

Samozřejmě, ve steampunkovém světě nenajdete jen vzducholodě. Stavět budete moci třeba i parní motocykly, v boji využívat opakovací pušky, případně se odít do zbroje kombinující to nejlepší z funkčnosti pancíře a moderní techniky. Steam Hammer vypadá, že by mohl zapadnout do současné nabídky her tohoto typu a zároveň nezapadnout díky svému velmi specifickému zasazení. Vše se ale bude odvíjet od technického stavu, který asi na začátku early accessu nebude nejlepší.