Star Wars: Squadrons

Verdikt

Nová vesmírná střílečka ze světa Hvězdných válek vychází již za dva týdny. Oprašte stíhačky, už se to chystá!

Počítač

WindowsWindows

39,99 €Steam

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Předobjednat

Další informace

Výrobce: Motive Studios
Štítky: vesmírný, vesmír, sci-fi, akční

Od závratných stíhacích manévrů akční vesmírné střílečky Star Wars: Squadrons nás dělí už jen něco málo přes dva týdny, a pokud na tomto místě očekáváte vydatné záběry z hraní, odejdete zklamaní. Ale nemyslíme si, že zrovna zklamání bude pocit, který ve vás zůstane po zhlédnutí nového filmečku.

Sedmiminutové video vůbec nepochází ze hry, dost možná nebylo vypracované ani v enginu. Jde o opravdu krátký film, který má poodhalit některé události předcházející příběhu, který na vás čeká v singleplayerové kampani Star Wars: Squadrons.

V animovaném filmu sledujete imperiálního pilota TIE Fighteru a velitele eskadry Varka Greye, který se srovnává s další prohranou bitvou, a k tomu je jako jediný zanechán na pospas nepříteli – Nové republice. Výbušnou akci střídá napínavá hra na schovávanou, následovaná další honičkou v kaňonech planety Var-Shaa.

Filmeček má ukázat lidskou stránku přisluhovačů Impéria. Tvůrci si dali záležet, aby bylo stále zřejmé, že jde v podstatě o padouchy, kteří ale něčemu věří takovým způsobem, že jsou za to ochotní položit vlastní život, třeba při záchraně parťáka.

Varko Grey není nějaká náhodná postava, ve Star Wars: Squadrons se s ním skutečně setkáte. V kampani za Impérium bude létat po vašem boku v rámci jednotky Titan Squadron. Star Wars: Squadrons vychází již 2. října na PC, PlayStationu 4, Xboxu One a na prvních dvou řečených s podporou virtuální reality.

Filmeček samotný začal vznikat letos v březnu a má ho na svědomí věhlasné studio Industrial Light & Magic, konkrétně John Knoll, který je zodpovědný mimo jiné za vizuální efekty v poslední trilogii Star Wars, odbočce Rogue One a seriálu Mandalorian.