Star Wars Jedi: Survivor

Verdikt

Nové postoje, styl boje, nová udělátka, lano s hákem a dokonce i pomoc ochočených šelem - tenhle rytíř Jedi se evidentně vzdávat nehodlá. Hra má vyjít 17. března.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Respawn Entertainment
Štítky: star wars, third person, akční, rpg

Během letošních The Game Awards nechybělo v zástupu oznámení ani pokračování Star Wars Jedi: Survivor, které se předvedlo novým trailerem. Na ten nyní navázal web Game Informer rozhovorem s šéfem vývoje Stigem Asmussenem, díky němuž se dozvídáme spoustu zajímavých informací.

Asmussen webu prozradil, že se hlavní hrdina Cal Kestis v pokračování naučí nové bojové postoje. Bude jich celkem pět a každý bude vhodný proti jiným typům protivníků. Bude při tom na hráči, aby po předchozích zkušenostech určil, jaký postoj se hodí proti jakému protivníkovi (řekl někdo Ghost of Tsushima nebo Yakuza?).

Jeden z postojů jste mohli vidět ve zmíněném traileru – Cal se vybaví dvojicí světelných mečů, s kterými je velmi obratný a rychlý. Další postoj umožňuje třímat meč v jedné ruce a blaster ve druhé pro kombinované útoky zblízka a na dálku. Nechybí ani postoj s mečem ve stylu Kylo Rena, s nímž jsou útoky pomalejší a těžší.

Tvůrci si tyto postoje ospravedlňují i po příběhové stránce tím, že je dějově zasazená pět let po původní hře Star Wars Jedi: Fallen Order, a tím pádem měl Cal spoustu času se lecčemus přiučit. Musí razit nekonvenční přístupy, které se příčí radě Jediů, aby na své misi uspěl.

Když už je řeč o příběhu, máme počítat s několika vracejícími se tvářemi, ale logicky potkáme i úplné nováčky. Jedním z nich bude třeba Bode Akuna. „Bode a Cal mají velmi speciální vztah. Jsou skoro jako bratři. Nejsou úplně stejní, doplňují se,“ prozradil Game Informeru Asmussen a dodal, že Bode bude ve hře vaším parťákem, který vám pomůže v soubojích i při průzkumu světa.

A s průzkumem světa, respektive světů, které mají být o poznání větší než ty v prvním díle, vám pomohou i další prvky. Cal se naučí ochočovat bytosti, ze kterých se stane dopravní prostředek. Bude vybavený jakýmsi lanem, s jehož pomocí vyšplhá na jinak nepřístupná místa a může překonávat třeba i hluboké propasti. V neposlední řadě využije k překonávání překážek i kombinace zřetězených schopností.

Taky už se nemůžete dočkat? Naštěstí nebudete čekat moc dlouho. Pokud nedojde k odkladu, dorazí Star Wars Jedi: Survivor na počítače, PlayStation 5 a Xbox Series X|S příští rok 17. března.