Star Wars: Eclipse

Verdikt

Chystaný projekt z Hvězdných válek od studia Quantic Dream, které je známé především příběhovými adventurami, bude s předchozí tvorbou studia sdílet styčné plochy. Minimálně po příběhové stránce by to tedy mohlo stát za to. Datum vydání je nicméně stále v nedohlednu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Quantic Dream
Štítky: sci-fi, star wars, fantasy, adventura

Šéf studia Quantic Dream Guillaume de Fondaumière se rozpovídal o chystané hře Star Wars: Eclipse. V rozhovoru pro IGN uvedl, že ačkoli půjde o akční adventuru, některé prvky z DNA starších titulů francouzského týmu v ní budou zachovány.

Quantic Dream s novým projektem vstupuje na neprobádané pole, akčnější hratelnost si tým naposled vyzkoušel v bezmála čtvrt století starém Omikron: The Nomad Soul. Od té doby se zaměřoval na převážně konverzační adventury, kde byly vrcholem akce quick time eventy. To se ovšem v Eclipse změní.

I tak ale de Fondaumière slibuje, že ve hře najdeme ty nejzásadnější aspekty klasických her od studia Quantic Dream. Řadí mezi ně silný příběh, dobře napsané postavy a možnost ovlivňovat směřování děje skrz důležitá rozhodnutí. Můžeme tedy očekávat, že po vzoru Detroit: Become Human či Heavy Rain i novinka nabídne více konců.

K oznámení Star Wars: Eclipse došlo v loňském roce, stále ovšem neznáme ani přibližný termín vydání a podle Lucasfilmu, který na hře spolupracuje, je projekt stále v rané fázi vývoje. Dříve než v roce 2024 jej tedy rozhodně nečekejte. Studio Quantic Dream se nedávno stalo cílem akvizice čínského gigantu NetEase, pro který představuje první zásadní krok při expanzi na západní trhy.