Star Citizen

Verdikt

Megalomanský projekt už vybral částku, která by se nám neztratila ve státním rozpočtu. Chcete-li si vyzkoušet, co tvůrci s podobným balíkem dělají, hru si až do konce listopadu můžete osahat zdarma.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Cloud Imperium Games
Štítky: vesmír, střílečka, multiplayer, vesmírný simulátor, otevřený svět, mmo, adventura, akční, rpg

Star Citizen je a zjevně ještě dlouhou dobu bude ve vývoji stejně jako jeho příběhová odnož Squadron 42, o které jsme naposledy slyšeli téměř před rokem to, že ji tvůrci nechtějí uspěchat jako CD Projekt RED svůj Cyberpunk 2077.

Přestože Star Citizen ještě zdaleka nevyšel ve své plné síle, podporovatelé kampaně ho mohou už roky hrát v alfa verzi a kupovat si v ní nejrůznější vesmírné koráby. Do hry naskočilo již přes 3,3 milionu hráčů, kteří společně poslali na její vývoj více než 400 milionů dolarů, tedy pokořili hranici 9 miliard korun. Stačilo na to přitom pouhých 18 měsíců od předchozího milníku 300 milionů dolarů.

K pokoření této astronomické částky napomohla i právě probíhající akce, která umožňuje komukoliv vyzkoušet si Star Citizen zdarma až do 1. prosince. Zároveň s tím ve hře probíhá obměňující se přehlídka vesmírných plavidel od nejrůznějších výrobců, tedy každých 48 hodin si můžete osahat skvosty, které hra nabízí, a zjistit tak, na co máte cílit či kvůli čemu tahat peněženku.

Jak už bylo naznačeno v úvodu, studio Cloud Imperium Games není z těch, která by potřebovala někam spěchat. O kapitál na vývoj se průběžně starají sami hráči, a vývojáři tak mohou na dokončování hry pracovat až do aleluja. Týká se to jak sandboxového Star Citizenu, tak příběhového Squadronu 42: Ani u jednoho nemáme nejmenší ponětí o finálním datu vydání.