Spirit of the North 2

Verdikt

Jak vypadá svět, když už jsou lidé dávno pryč? Tajemné dobrodružství zvířecích hrdinů zatím nemá upřesněné datum vydání, pravděpodobně se ale dočkáme někdy napřesrok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Infuse
Štítky: fantasy, third person, adventura, akční, logické

Valnou část pozornosti si pro sebe minulý týden během akce Xbox Partner Preview urvaly velkorozpočtové a ambiciózní tituly – staronový Snake Eater, rozmáchlé pokračování série Like a Dragon s vlastním ostrovem či třeba remasterovaný dinosauří survival Ark. Rozhodně by však nebylo fér zapomínat na méně asertivní, o to však možná zajímavější hry – třeba pokračování okouzlující liščí adventury Spirit of the North 2 od studia Infuse.

Návrat na magický sever tvůrci oznámili upoutávkou, na kterou se můžete podívat výše. K vidění je zejména působivá přehlídka různých prostředí – tlapky své lišky povedete přes sněžnými čepicemi pokryté vrcholky hor, hustými hvozdy, spálenou zemí, rozlehlými jeskyněmi i posvátnou úctu budícími ruinami prastarých chrámů.

Cílem hry je se vrátit domů. Nepůjde tam ale pravděpodobně jen tak dojít, návrat má především metaforickou rovinu a bude kvůli němu potřeba ozdravit celou zemi. Nad ní by totiž měli bdít pradávní Strážci, jenže ty si podmanil svou temnou mocí zlovolný šaman Grimnir. Na lišce tedy bude zjednat nápravu.

Tvůrci slibují podmanivé dobrodružství v širokém otevřeném světě plném různých biomů, v nichž vás v každém čekají nejen rozdílné výzvy k překonání, ale také tajemství k odhalení. Při svém putování též narazíte na starobylé runy, které lišce propůjčí neobyčejné schopnosti, jež si poté budete sami moci ještě přizpůsobit a tvarovat tím vlastní herní styl. Vrcholem zážitku by se pak měla stát setkání se samotnými Strážci, ale nezdá se, že by si autoři přichystali souboje s bossy v pravém slova smyslu, protože i v tomto případě přijde ke slovu hlavně řešení logických rébusů. Jen nejspíš s daleko dramatičtějšími kulisami.

Spirit of the North 2 míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Datum vydání zatím upřesněno nebylo.