Spirit of the North

Verdikt

Spirit of the North vypadá jako ideální hra k odpočinku po dlouhém dni. Nádherné scenérie, eskapismus jak z učebnice. Přesné datum vydání zatím nevíme.

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Infuse
Štítky: third person, umění, meditativní, adventura, akční

S krásnými hrami v severské krajině se poslední dobou roztrhl pytel, ale Spirit of the North je z nich první, která vás nechá ji prozkoumávat v kožíšku zrzavé lišky. V debutovém titulu severokarolínského studia Infuse se nemluví – jak byste taky mohli mluvit, když vás ty nádherné scenerie sotva nechají dýchat?

Spirit of the North bude adventurou z pohledu třetí osoby, nebo možná spíš třetí lišky. Ta první z nich, rezatá a „obyčejná“, jednoho dne probudí tajemného ducha severu, totiž spektrální druhou lišku, aby společně prozkoumávaly taje tundry, ledovcových jeskyní i horských louček. Jejich putování následuje tajemnou rudou stopu na obloze.

Příběh si bude půjčovat motivy ze severského folklóru a pověstí, ale žádné ucelené vyprávění nebo dialogy v něm nenajdete. Tvůrci prý chtějí, abyste citlivě vnímali prostředí kolem sebe, čemuž má napomoci i velmi volné tempo hry. Osudy prastarých civilizací i původ spektrální lišky tak budete moct odhadovat jen z toho, co se děje kolem vás. A přitom ještě řešit hádanky zakomponované přímo do prostředí.

Severské dobrodružství nemá zatím stanovené datum vydání a kromě PlayStation 4 vlastně ani žádné další platformy. Mělo by ovšem jít pouze o časovou exkluzivitu, takže se dá očekávat, že na PC a Xboxu vyjde časem taky.