Spicy Piggy

Verdikt
90

Spicy Piggy je hrou je staré školy, která vám neodpustí přešlapy, nehraje na naleštěný vizuál a vyžaduje absolutní pozornost. A fanoušky si pro svou přímočarost jistě najde.

Další informace

Výrobce: Nitrome
Vydání: 13. února 2019
Štítky: plošinovka, mobilní hry, hardcore, akční

Vždy mám velkou radost, když se mi pod ruce (prsty) dostane nová hra od Nitrome. Ani vlastně nevím proč, většinou jsem v jejich hraní dost špatný a autoři se to ani nesnaží nijak maskovat. Prostě vám neúspěch omlátí o hlavu. A jakákoliv forma ulehčení vás jen připravuje o pocit z vítězství. Nejen pocit, rovnou přicházíte o hvězdičky. 

Doba hard-core plošinovek je zdánlivě pryč, ale své tvrdé jádro tyto tituly zcela jistě mají. Spicy Piggy tak spadá mezi hry, které vás očividně chtějí vytočit do ruda. Chrlit plameny tak nebude jen prase z této hry, ale i vy. Základ je přitom zcela prostý. Prase samo běží vpravo a díky třem tlačítkům může vyskočit, sklouznout a vystřelit fireball. V úrovni na vás čekají nepřátelé, bodliny, propasti, pohyblivé plošinky a další nástrahy. 

Akce je opravdu rychlá a vy se snažíte o zcela dokonalý průběh. Jedno zaváhání a přijdete o hvězdu. To neznamená, že nezvládnete úroveň dokončit, jen ji nepokoříte včas. Případně neseberete všechno chilli. Právě za tyto věci jste nakonec hodnoceni. A když se do hry dostanete, budete se snažit ji pokořit a ukázat, že její výsměch není na místě. Jednu úroveň budete opakovat tak dlouho, než seberete vše, co máte a projdete ji v určeném čase.

Pro běžné hráče nechybí systém záchytných bodů. Jejich odemčení vás ale bude stát chilli, takže se můžete rozloučit s hvězdou za sebrání všeho. Čas od času na vás vyskočí reklama, kterou ale můžete hned utnout a za peníze si žádnou pomoc nekoupíte. Spoustu lidí asi odradí vizuál, který využívá pixel-artu a je značně retro. V dnešní době značí náročné hry a v tomto ohledu se tak celkem hodí. 

Spicy Piggy neobsahuje žádné inovace, ale dává dohromady rychlou hratelnost, skvělý level-design a vysokou obtížnost. Občas jsem měl pocit, že tlačítka nereagují tak, jak bych rád, ale počítají s absolutní přesností, příkazy provedené s předstihem se tak prostě neprovedou, což někomu nemusí vyhovovat. Tak či onak si hra zaslouží místo ve sbírce pravého hard-core hráče.