Spelunky 2

Verdikt

Legendární plošinovka Spelunky si našla cestu do srdcí takového davu hráčů, že pokračování není žádným překvapením. Teď už ho ale máme oficiálně potvrzené. Datum vydání oznámené zatím není, ale jistě se bude jednat o minimálně polovinu roku 2018.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Mossmouth
Štítky: indie hra, plošinovka, procedurálně generovaný obsah, akční

Spelunky je jednou z nejlepších nezávislých her posledního desetiletí, a nikomu bychom v žádném případě nezazlívali, kdyby z věty vyškrtl slovo „nezávislých“. Vynikající hopsačka, v níž se snažíte prodolovat náhodně generovaným podzemím plným pokladů a pastí, je brutálně těžká, ale také úžasně uspokojivá, když se vám konečně podaří překonat její záludné nástrahy. A dobrodružství nekončí. Sony totiž v Paříži prozradilo, že se chystá Spelunky 2. 

Za pokračování bude opět zodpovědné studio Mossmouth, které se skládá z vývojáře Dereka Yu a jeho obrovské hromady talentu. Zodpovědnost za průzkum nebezpečných ruin tentokrát padne na další generaci. Hlavní hrdina předchozí hry se totiž stal otcem, a tak po něm archeologické řemeslo (tak, jak ho chápe Indiana Jones) převezme jeho potomek.

Hra vyjde zpočátku na PlayStation 4 a PC, a to je prozatím přibližně všechno, co o ní víme, ovšem už jen samotné oznámení jistě uvedlo nejednoho fandu hardcore plošinovek do stavu nefalšované extáze. Snad se jí dočkáme spíš dřív než později.