Soul Knight

Verdikt
90

Soul Knight je opravdu rychlá akční zábava, která potěší téměř ve všech směrech. Dobře se ovládá, nechybí jí variabilita ani humor. Někomu by mohla vadit jen pixel-artová grafika.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: ChillyRoom
Vydání: 17. února 2017
Štítky: roguelike, mobilní hry, pixel art, akční

Co si vybavíte, když spatříte pixel-artovou grafiku u mobilní hry? Že bude pomalá, nemotorná nebo špatně ovladatelná? Nebo bude příliš hard-core? Sám jsem k takovým hrám na první pohled skeptický. Nedat tomuto titulu šanci by však byla ohromná škoda. 

Zbavte se všech předsudků, Soul Knight není zbytečně hard-core, i když procházkou růžovým sadem bych to také nenazval. Hratelnost je zároveň velmi svižná a ovládání pohodlné. O co ale ve hře běží? Říká vám něco žánr „rogue-like“? Ovládáte hrdinu, který se pohybuje po místnostech plných překážek a hlavně nepřátel. Cílem je samozřejmě každou místnost vyčistit. Jenže i nepřátelé se rádi brání, a hlavně po vás střílí. Jádrem tohoto žánru je totiž především vyvážená kombinace střelby a pohybu.

Běháte tedy po úrovních, vyhýbáte se projektilům a opětujete palbu. Skoro to až připomíná tanec. Při každé hře se vydáváte do podzemí a neustále postupujete hlouběji a hlouběji. Z dříve jednoduchých podlaží se stávají bludišťové komplexy, ve kterých není snadné najít cestu dál a nepřátelé jsou také těžší a dotěrnější. Po cestě sbíráte nové zbraně, peníze, léčivé lektvary, vylepšení, a hlavně si dáváte pozor na energii. 

Právě díky energii můžete používat mocné zbraně, ať už to je prototyp plasmové pušky, raketomet nebo ohnivá magická hůl. A jakmile vám energie dojde, jste na suchu a nevystřelíte si. Vždy se tak vyplatí si nechat i jednu zbraň, která funguje obstojně i bez energie. Tak či onak, po nějaké době vás něco přemůže. Postupně si budete odemykat nové a lepší postavy, vylepšovat ty stávající a pokud se vám podaří sbírat tajné přísady, možná si vytvoříte i nějaké epické zbraně.

Soul Knight je naprosto nečekaným překvapením. Musím zdůraznit, že ovládání je opravdu pohodlné. A i když je grafika velmi jednoduchá, v pohybu nevypadá špatně. Obtížnost není přehnaně vysoká, ale zase vás hra nevodí za ručičku. Pokud máte rádi akční hry, procházení kobek nebo žánr rogue-like, Soul Knight je přesně pro vás. A pokud ne, stejně dejte hře šanci, třeba vás přesvědčí.