Sons of Valhalla

Verdikt

Na pohled to bude krása, to víme už teď, a jestli se povede dobře vyvážit hratelnost, mohli by Sons of Valhalla být hrou, kterou je záhodno vést v patrnosti. Datum vydání prozatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Pixel Chest
Štítky: tower defense, pixel art, umění, akční, strategie

Hra Kingdom byla svého času takovým menším zjevením, jímž se posléze nechalo inspirovat několik autorů, včetně jednoho českého, Martina Mastného, který celý placatý nápad převedl do 3D v The Wild Age. Studio Pixel Chest je ale mnohem blíž původní myšlence, a kdyby jeho chystaný projekt Sons of Valhalla neměl odlišné téma, byl by od Kingdom téměř k nerozeznání.

Na první pohled vypadají Synové Valhaly skutečně velice povědomě. Vše nad rovinou trávníku vyvedené v krásném pixel artu se odráží na všudypřítomné vodní hladině pod ním. Ať je ráno nebo noc, slunečno či pod mrakem, klid či boj, hra vytváří pěkné výjevy nepostrádající atmosféru.

I v Sons of Valhalla budujete vlastní pevnost, kterou chráníte před nájezdy nepřátel. Jen nejste bezbranný panovník na koni, ale rozzuřený Viking Thorald Olavson, kterému vikinský jarl Valgard unesl milovanou a prchl s ní do Anglie, kde se celá hra odehrává.

Při svém putování po cizí zemi plundrujete usedlosti a budujete a opevňujete jednu vlastní osadu za druhou. Pravidelně čelíte nájezdům znepřátelených Vikingů, kteří se nebojí použít proti vám katapulty a oheň. Sami ale nejste bezbranní a můžete se klidně vrhnout mezi nepřátele a posekat je vlastním mečem.

Ano, hra Sons of Valhalla je opravdu velmi podobná původnímu Kingdom, ale třeba bude jiné téma a možnost vyloženě se zapojit do boje dostatečným lákadlem. Hře se zatím podařilo zlanařit přes 750 hráčů, kteří minulý měsíc kolektivně přispěli na její vývoj v crowdfundingové kampani více než 750 tisíci korunami.

Tvůrcům se posléze podařilo najít vydavatele ve společnosti Hooded Horse, který Sons of Valhalla vydá na počítačích. Datum vydání zatím nemáme, ale vývojáři v kampani slibovali letošní prosinec.