Sonic Frontiers

Verdikt

Že by se ikonický modrý ježek Sonic konečně dostal pořádného převodu do 3D? Sonic Frontiers se o to minimálně pokusí. Zda se to povede, zjistíme koncem příštího roku, kdy má hra vyjít.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Sonic Team
Štítky: arkáda, third person, otevřený svět, plošinovka, akční

Na pódiu vyhlášení cen The Game Awards 2021 se v průběhu večera The Game Awards objevil majitel hlasu ježka Sonica z filmové adaptace Ben Schwartz i telemost s jeho kníratým záporákem doktorem Robotnikem v podání Jima Carreyho. Kromě traileru na film Sonic the Hedgehog 2 se ale modrý ježek vytasil ještě s jedním oznámením - už za rok nás čeká jeho první hra s otevřeným světem.

Sonic Frontiers jsou podle kreativního šéfa vývojářského studia Sonic Team USA pro celou značku velkým skokem, který si budou moct užít jak celoživotní fanoušci Sonica, tak i nováčci se zálibou v akčních adventurách.

Autoři zatím slibují primárně svobodu, spoustu biomů, širá otevřená prostranství k prozkoumávání a příběh z pera Iana Flynna, který samozřejmě zahrnuje šílený nápad Robotnika a záchranu přátel i světa před zvrácenou starobylou technologií.

Půjde o první plnohodnotné pokračování série od Sonic Forces z roku 2017, kde se bodlináčovi přerod v moderní 3D legendu zrovna dvakrát nepovedl. Frontiers se ale dle prvních záběrů vydávají trochu jiným směrem a skrz příslib otevřených zón i atmosférických záběrů na hezké krajinky si už na sociálních sítích vysloužili přirovnání k The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Sonic Frontiers je v této chvíli oznámené pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch na podzim roku 2022.