Solitaire Aloha

Verdikt
50

Karty na pláži? To by ve skutečnosti dost dobře nešlo, ale Aloha Solitaire si s tím hlavu neláme. Pokud hledáte zajímavou verzi solitéru v neotřelém kabátku, hra vás nejspíš nezklame. Nic zázračného nenabízí, ale je alespoň zdarma.

Další informace

Výrobce: Cloud Games
Vydání: 19. června 2017
Štítky: zdarma, karetní, nejhranější na starých hry.cz, online, logické

Rovnat a odstraňovat karty různými způsoby je oblíbená a uklidňující zábava mnoha vyznavačů skutečných i virtuálních karetních her. Na internetu lze různých variant solitéru najít nespočet. Vesměs nenabízejí nic nového, což je případ i Solitaire Aloha, ale na druhou stranu - hrát pořád dokola jednu verzi by se omrzelo.

V Solitaire Aloha máte za úkol odstraňovat páry stejných karet. V základu se tedy jedná vlastně o karetní pexeso, akorát s tím rozdílem, že lícem vzhůru jsou karty vždy ve spodku vystavěné pyramidy, a navíc máte k dispozici ještě balíček, z nějž lze vykládat karty po třech. Každou z této trojice pak můžete samozřejmě spárovat se stejnou kartou kdekoliv na obrazovce, a tak obě odstranit. Cílem je vyčistit herní plochu tak, aby v pyramidě nezbyla ani jedna karta.

Princip není nikterak složitý. Solitaire Aloha nepatří k variantám solitéru, u kterých je potřeba dlouze přemýšlet a koumat, jak si hru nepokazit. Jedná se o uklidňující klikání na stejné karty, nic víc. Zázraky se tedy nedějí, ale hra je zdarma, takže nakonec - proč ne?