Solar Ash

Verdikt

Titul dříve známý jako Solar Ash Kingdom po zkrácení jména předvádí, jak se zhruba bude hrát. Upoutávka vypadá dynamicky, hladce a lákavě. Hotová hra má pak vyjít ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Heart Machine
Štítky: third person, umění, plošinovka, adventura, akční

Nová akční hra od tvůrců Hyper Light Drifter, studia Heart Machine zakladatele Alexe Prestona, se i se svou výraznou estetikou hýřící neonovými barvami představila v roce 2019 ještě jako Solar Ash Kingdom. Toho posledního slůvka se nicméně tvůrci zbavili.

Jak vysvětluje nový trailer ze State of Play, Solar Ash je vizí Heart Machine pro plošinovku budoucnosti. Přechod z 2D prostředí jejich minulé hry do 3D byl prý náročný, ale studio má z nového projektu dobrý pocit. Hlavní hrdinka Rei v něm musí zachránit svůj svět před Prázdnotou – obří černou dírou, která polyká celé dimenze. Vědomí prostoru, pocit z pohybu, plynulost soubojů i to, že v bitvách s obřími bestiemi jde o všechno, má být dohromady velmi unikátním zážitkem.

My jsme se ovšem při sledování traileru nemohli ubránit především pocitu, že se Solar Ash snad s výjimkou barevné palety podobá nedávnému The Pathless až běda. Především právě stylem pohybu a možnosti zrychlování díky správnému načasování, částečně stylizací s jednoduchými texturami a obecně hratelností včetně soubojů s velkými bossy. Na druhou stranu, pokud vás tohle všechno baví, můžete mít radost, že se dočkáte další příbuzné hry z žánru explorativních adventur v trochu zářivějších barvách. 

S The Pathless hra sdílí i vydavatelství sdružující nezávislé tvůrce, Annapurna Interactive. Pod jeho křídly má Solar Ash vyjít v letošním roce na PC (Epic Games Store), PS4 a PS5.