Sociable Soccer

Verdikt

Máte náladu na něco méně pompézního, než jsou zavedené fotbalové série? Rychlá a nic nepředstírající arkáda Sociable Soccer by mohla být tím pravým. Hra by měla vyjít příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Jon Hare
Štítky: fotbal, arkáda, sportovní

Světu fotbalových videoher jednoznačně dominuje komerčně nedostižná série FIFA, jejíž nový ročník znamená perfektní vstup do nové generace konzolí (pokud tedy nehrajete na PC). Znamená to, že konkurence v podobě eFootballu zůstává daleko v prachu cesty a i nováček v podobě UFL bude mít co dělat, aby si ukousnul aspoň kousíček koláče, který si pro sebe momentálně hamouní v EA Sports.

Inu, když tomuhle gigantovi v mainstreamu konkurovat nelze, proč to nezkusit jinak? Proč se nevykašlat na všechny možné licence, na fotorealistickou grafiku, na perfektní animace a do poslední cihličky replikované stadiony, proč prostě nestvořit přímočarou fotbalovou arkádu, u které si nemusíte lámat hlavu nad nějakou taktikou?

Právě do téhle potenciální díry na trhu vstupuje Sociable Soccer, pokračovatel legendárního Sensible Socceru z raných 90. let. Dokonce je za něj zodpovědný stejný vývojář, Jon Hare. A rychlá, obezličkami nezatížená kopaná se konečně brzo podívá mezi širší spektrum hráčů.

Dosud jste si Sociable Soccer mohli zahrát pouze na zařízeních od Applu skrz službu Apple Arcade, ve druhém kvartálu příštího roku ale vyjde i na počítače, Switch a konzole od Sony a Microsoftu, a to jak na novou, tak na starou generaci (i když ve výčtu poněkud podezřele chybí Xbox One). Oproti té mobilní půjde o vylepšenou verzi včetně lepší grafiky, animací, umělé inteligence a samozřejmě také soupisek.

Přiznám se, že pro mě osobně už éra arkádových čutaček pominula a radši se nechám okouzlit buď spektakulárním divadýlkem série FIFA, nebo propracovanou hratelností eFootball/PES od Konami. Pokud ale fotbalu tolik nedáte, případně byste si chtěli virtuálně zakopat třeba s rodičem, který naposledy hrál Sensible Soccer na Amize, Jon Hare vám příští rok poskytne výborný způsob, jak takové tužby naplnit.