Sniper Elite 5

Verdikt

Mistr odstřelovač Karl Fairburne si tentokrát vezme na mušku nacistické pohůnky v malebné Francii. Hra vyjde příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Rebellion
Štítky: stealth, druhá světová válka, válečná, střílečka, akční

Elitní odstřelovač Karl Fairburne už si vyzkoušel boje v celé řadě prostředí. Předminule se plížil v horkém africkém písku, minule se schovával v rozkošných italských vinicích a nyní se vrací, aby pomohl osvobodit Francii.

Studio Rebellion oznamuje již pátý díl série Sniper Elite, tedy té lepší odstřelovačské značky, které se snaží konkurovat Ghost Warrior od polských CI Games. Nové pokračování má vyjít po pětileté pauze v příštím roce, zatím bez konkrétního termínu vydání, a přinese nějaká ta drobná vylepšení.

Hlavní hrdina například dostane do vínku nové pohyby, jako je klouzání po lanech či ručkování po útesech, široké možnosti úpravy zbraní, jimž budete moci měnit zaměřovače či typy munice, a mimo jiné také invazní typ multiplayeru ve stylu Dark Souls, v němž lze vstoupit do hry jiného hráče jako německý odstřelovač a vyzkoušet si hru na kočku a myš.

Příběh se má točit kolem záhadné nacistické operace Kraken, kterou musí Fairburne samozřejmě překazit. Hra nás provede reálnými francouzskými lokacemi, které mají být v rámci série největší a nejinteraktivnější. A dá se očekávat, že nám v nějakém rozšíření zase dovolí zabít Hitlera.

Hra dostane do vínku i kooperativní mód a multiplayer pro 16 hráčů. Těšit se na ni mohou majitelé PC a současné i minulé generace konzolí, bude navíc hned od prvního dne součástí nabídky Game Pass na počítačích i Xboxech.