Slovný futbal

Verdikt
70

Zábavná společenská hra ve slovenštině, v níž se můžete poměřit s kamarády i náhodnými lidmi na poli slovní zásoby.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 23. března 2007
Štítky: zdarma, browser-gaming, slovní, multiplayer, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Slovní fotbal od české společnosti Geewa je v našich končinách velký pojem. Denně se mu oddávají desetitisíce hráčů, kteří se snaží překonat své soupeře tvořením obzvláště vypečených slov. Pokud ovšem nejste v češtině kovaní, nebo si prostě jen chcete procvičit slovenštinu, máte možnost, protože tato populární hra je k dispozici v různých jazykových mutacích.

Pravidla a hratelnost zůstávají beze změn. Cílem je použít více písmen ze zásobníku, než se podařilo protivníkovi, sestavit delší slovo a za časový limit složit slova s větším celkovým součtem písmen. Vše probíhá, jak už bylo naznačeno a jak je jasné z názvu, kompletně ve slovenštině.

Hra se nestala tolik oblíbenou jen tak zbůhdarma. Je zábavná, příjemná a je radost s ní trávit večery. Pokud navíc při hraní se svým soupeřem i hovoříte, ať už naživo, nebo třeba po Skypu, šplhá zážitek ještě o poznání výš, protože častovat se u hraní průpovídkami či se smát tomu, co se spoluhráči podařilo vymyslet za nečekané slovo, je zkrátka výborné rozptýlení. Ani slovenské mutaci se ale bohužel nevyhnul nešvar té české - totiž nepříliš jasná pravidla pro uznávání slov, kterých ve slovníku hry i přes práci autorů stále řada chybí.