Slayaway Camp 2 Netflix & Kill

Verdikt
70

Pokud máte účet na Netflixu a nevadí vám trocha vraždícího humoru, tuto hru určitě zkuste. Její zpracování je sice průměrné, ale nebude vás otravovat reklamami ani dalším placením.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Netflix
Vydání: 25. října 2023
Štítky: horor, humor, mobilní hry, logické

Máte rádi „Netflix & Chill“? Tak to se připravte na „Netflix & Kill“! V nové mobilní hře oblečené do hávu populární streamovací služby rozpoutáte vražedné peklo. 

Logické hry jsou ve své podstatě abstraktní. Jednou možná upravujete trať pro vlak, jindy posouváte roboty po výrobní hale, ale vždy je vaším cílem rozlousknout rébus a najít optimální řešení. A v dnešní hře budete řešit právě takový rébus, akorát se u toho budete snažit všechny povraždit. 

Vyvražďovací horory možná frčely hlavně v 80. letech, ale dodnes je fanoušci žánru zbožňují. V dnešní hře se vžijete do zabijáka, kterému nesmí žádná z obětí utéci. Fór je v tom, že jakmile se k nim přiblížíte, začnou utíkat. Naštěstí nejsou tak chytří, takže vždy utíkají směrem od vás. Pokud je před nimi zeď, klidně se o ni zaseknou. Vy se tak snažíte je vždy nahnat do rohu, aby vám nemohli uniknout. 

S přibývajícími úrovněmi budou přibývat také překážky. Jenže zatímco oheň nebo nášlapná mina může znamenat potenciální problém, vždy je můžete otočit ve váš prospěch. Základem každé dobré logické hry je postupné přidávání prvků, které se navzájem kombinují. Za chvíli tak budete valit balvany, posouvat krabice, prodírat se vysokou trávou a vyhýbat se policistům s pistolemi. Hra dovede být vážně kreativní v tom, jak svého tématu využít. O tom vypovídá třeba fakt, že můžete zatřást stromem a vyděsit lidi, kteří stojí na druhé straně. A takových příkladů je spousta. 

A stejně jako si filmové vyvražďováky uvědomují svou brakovitost, hra Slayaway Camp 2 se v ní doslova rochní. Nejen, že tu najdete sbírku opravdu povedených a vtipných zabijáků, ale zejména finální animace, kdy doženete poslední oběť, jsou přehnané a mnohdy až vtipné. Musím upozornit, že je vždy provází obří cákance krve, ale nemůžete se nesmát, když si váš vybraný zabiják zahraje s nebožtíkem basket, případně ho nafoukne jak tetičku Marge. 

Vtipné je i herní rozhraní mezi úrovněmi, které je inspirované právě Netflixem. Jednotlivé kapitoly a úrovně připomínají seriály. Po dokončení úrovně vám projedou filmové titulky a nové kolekce si odemykáte za hvězdičky, které získáte plněním úrovní. Každý level lze přitom hrát opakovaně, protože postupně dostáváte těžší a těžší zadání. 

Jedná se o prémiovou hru, kterou sice stáhnete zdarma, ale pro hraní potřebujete předplatné od Netflixu. Díky tomu vás však nebudou otravovat reklamy a kosmetické úpravy, jako jsou hlavně noví zabijáci, získáváte na pravidelné bázi bez nutnosti cokoliv platit. Tento model mi opravdu vyhovuje, i když uznávám, že zrovna kvůli této hře bych si Netflix sám o sobě nepředplatil. 

Pokud ale účet od Netflixu máte, rozhodně si hru stáhněte. Jestliže vás baví camp a umíte si užít trochu krvavého humoru, pobaví vás. Rozhodně však má své mouchy. Zpracování je přinejlepším průměrné a třeba minihry pro finální zásah mačetou jsou spíše otravně snadné než zábavné.