Slashy Camp

Verdikt
65

Hra nevyniká dechberoucím zpracováním, ale přináší zábavnou hříčku, ve které po vzoru brakových hororů vyvražďujete výletníky v lese.

Další informace

Výrobce: Blue Wizard Digital Inc
Vydání: 3. února 2021
Štítky: arkáda, horor, mobilní hry, akční

Vyvražďováky se dnes už takové popularitě netěší, ale když se řeknou 80. léta, je to jedna z prvních věcí, které mě napadnou. Dnešní hra se vás ale pokusí přesvědčit, že vraždění lidí v lese je stále cool. 

Pamatujete na hitovku Crossy Road, kde jste se měli především dostat v bezpečí přes ulici? Hra Slashy Camp používá podobnou formuli, akorát ji obrací naruby. Hlavním cílem je strašit a vraždit výletníky, kteří netuší, co na ně mezi stromy číhá. Vedle toho také musíte dát pozor, abyste sami neumřeli. Vaše cesta snadno skončí na dně řeky, fatálním se ukáže i rozpálený táborák, a když si nedáte pozor, rychle vás udolá i výstřel z brokovnice. 

Postavy v lese můžete jednoduše přepadnout a přemoci. Mnohem účinnější je ale strašení. Když vás spatří, bezhlavě se rozeběhnou na opačnou stranu. Díky tomu můžete nebohé trampy posílat rovnou do ohniště nebo jezera, kde se utopí. Přestože se celá mapa rozprostírá na čtverečkovém poli vše běží v reálném čase. Nemáte tak času nazbyt, protože se kamera pomalu pohybuje dopředu a kvůli přeživším lidem přicházíte o body.

Zisk bodů je v této hře velmi důležitý. Díky němu postupujete po úrovních vpřed a odemykáte si jednak nové vybavení, ale také zbraně, které můžete během cesty nalézt. Čím dále se dostanete, tím více překážek potkáte. Oproti civilistům se třeba policisté jen tak nezaleknou a dovedou vás přemoci. Podobně na tom jsou obránci s brokovnicí. Narazíte také na nášlapné miny nebo bodliny vyrážející ze země.

Slashy Camp je primitivní hříčkou, která zabaví hlavně díky možnosti strašit lidi, protože musíte trochu přemýšlet kudy k nim přistoupit. Všechny postavy jsou samozřejmě založené na známých filmových a knižních předlohách. Hru můžete hrát zcela zdarma a dost otravné reklamy si odstraníte za 30 korun. Jediné negativum vidím v ovládání, které mi ne vždy přišlo přesné a nejednou jsem umřel kvůli špatně pochopenému gestu.