Skyrama

Verdikt
60

Ničím výjimečná budovatelská strategie určená pro hraní v prohlížeči. Pokud máte hry podobného ražení rádi, Skyrama vás nejspíš neurazí, ale ani nenabízí nic, čím by vybízela k vyššímu hodnocení.

Další informace

Výrobce: Bigpoint
Vydání: 24. dubna 2012
Štítky: browser-gaming, zdarma, budovatelská, platby uvnitř hry, nejhranější na starých hry.cz, online, strategie

Hry uspokojují budovatelské choutky všech možných druhů. Stavět můžete virtuální města, věznice, vlakové sítě a bůh ví co ještě. Skyrama vám, jak už její název hráčům znalým anglického jazyka napovídá, umožní vystavět a vypiplat k obrazu svému letiště.

Samotná herní náplň nicméně nepřekvapí nikoho, kdo browserové budovatelské strategie alespoň trošku zná. Hra servíruje klasickou porci úkolů, které napovídají, co by se hodilo postavit, denních úkolů, postranních miniher a podobně. V ničem zvláštním se neliší od ostatních podobných her, můžete si tak klidně představit jakékoliv městské budování, akorát stavby, na které je třeba klikat, zde mají tvar letadel.

Na druhou stranu, proč vlastně ne? Ne vždy je potřeba se snažit přinést dech beroucí smršť originality za každou cenu. Skyrama necílí na publikum vyhledávající neotřelost a překvapivé principy. To má za důsledek pocit jisté důvěrné známosti, i když se do ni pouštíte poprvé - od první minuty víte, co zhruba čekat a pokud to je to, co od her chcete, Skyrama nezklame.

Může se pyšnit uspokojivou technickou úrovní a příjemnou hudbou, ačkoliv se nejedná o nic, co by vás přinutilo prahnout po soundtracku. Představte si takovou jednodušší verzi hudebního doprovodu například k The Sims 3.

Hrát, či nehrát? Pokud chcete stavět letiště a nemuset se zdlouhavě učit nové postupy či chápat nečekané mechaniky, Skyrama je pro vás to pravé ořechové. Však si ji zkuste a uvidíte - hra je zcela zdarma, ačkoliv očekávatelně nabízí možnost koupě speciální měny za skutečné peníze. Jak už to bývá obvyklé, používáním těchto peněz tempo stavby a rozvoje vašeho letiště výrazně urychlíte.