Sky Beneath

Verdikt

Fyzikální zákony? Podmínky prostoru? S ničím takovým si v ambiciózní logické novince Sky Beneath nebudete muset lámat hlavu. Výsledek se jeví úžasně. Hra má vyjít příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Mindhaven Games
Štítky: plošinovka, adventura, logické

Na vzdálené planetě se lidé svého času snažili vycházet s technologicky vyspělejšími mimozemšťany, ale spojenectví nefungovalo. K čemu mezi dvěma odlišnými rasami došlo, se dozvíte až odhalením příběhu chystané adventurní plošinovky Sky Beneath, která je velmi zajímavá minimálně jedním prvkem – hrátkami s gravitací.

Výzkumná střediska planety beze jména (tedy ona pravděpodobně jméno má, ale tvůrci se jím nepochlubili) jsou dávno opuštěná a jedinými živými bytostmi, které po nich poskakují, jste vy v roli Cassie, vaše věrná společnice a vědátorka Annie s přístupem k mimozemským technologiím a pak ještě hromada prapodivných nepřátelských zvířátek v čele s krysomývalem.

Na cestě za poznáním a nashromážděním cenností budete hojně využívat možnosti změny gravitace. Tu se přilepíte na stěnu, onde na strop. Tímto způsobem se snadno dostanete na jinak nepřístupná místa, vyhnete se smrtícím laserům a vyřešíte hromadu hádanek ve stylu Portalu, tedy dostání kostky na čudlík s následným otevřením dveří.

„Chtěli jsme vytvořit hru, která se vrátí do doby solitérních výprav plných hádanek ve stylu původního Tomb Raidera s přidaným humorem a lidskostí z Portalu a The Talos Principle,“ říká tvůrčí ředitel studia Mindhaven Games Eero Kuurne.

Sky Beneath dorazí někdy v příštím roce na počítače a nespecifikované konzole.