Ski Safari 2

Verdikt
62

Nekonečný sjezd ze svahu Ski Safari 2 může dočasně sloužit jako fajn kratochvíle. Jestli vás baví tento koncept her, dejte hře šanci, jen od ní neočekávejte inovativní zážitek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Sleepy Z Studios
Vydání: 27. srpna 2015
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, endless runner
Ski Safari 2 má tvrdou konkurenci. Na rozdíl od jiných endless runner arkád založených na honbě za lepším skóre se nemůže opřít o špičkovou reputaci ani známou značku. Má jen první díl, což byla slušná hra. A na podobné vlně se veze i dvojka. Nechybí jí pěkná malovaná grafika a pár nápadů, jinak se však chová přesně podle nalajnované šablony žánru.

Jestliže jste hráli jednu, hráli jste všechny. Ve Ski Safari 2 sjíždíte po nekonečném horském svahu s lavinou v zádech. Jestliže neukážete dostatečnou rychlost, výsledky budou katastrofické. Dotykem na displeji provedete skok, podržte chvíli prst na obrazovce a začnete ve vzduchu rotovat. Tažení do stran potom vyvolá různé triky. Všechny tyto kousky vynášejí body a peníze, ovšem nebudete-li si počínat dostatečně opatrně, čeká vás pád a a hrozí vám nebezpečí zavalení sněhem. 

Těšit se můžete na bohatou nabídku herního obchodu, v němž lze směňovat získané zlaťáky za nové postavičky, lepší pár lyží nebo snowboard a vyloženě kosmetické doplňky. K dispozici je rovněž odemknutí zcela nového prostředí (písečného) Bohužel vše bez jakéhokoli pozorovatelného dopadu na hratelnost. Tu alespoň vtipně oživují zvířata, která zde slouží coby bonusy a prodloužení života. Neseni orlem dosáhnete větších výšek, zmrzlý mamut zase rozráží všechny překážky stojící v cestě. I díky tomu funguje Ski Safari 2 v určitých momentech skvěle. Řetězením bonusů se dostáváte do svižného tempa, které vás dokáže strhnout, do uší vám při tom hraje povedený soundtrack a celé je to vyvedeno ve velmi pěkném vizuálním kabátku.


Z toho horšího konce se však po nějaké době dostaví nuda. Ano, hra ukrývá pár zajímavých nápadů, ale ať děláte co děláte, stejně pořád jen ťukáte na displeji ve snaze dostat se dál. Můžete namítat, že se jedná o princip většiny hříček podobného ražení, ale ty povětšinou nabízejí alespoň nějaké rozbití zavedených pořádků. A nejzaraženější budete ve vztahu ke Ski Safari 2 v momentě, kdy si uvědomíte, že můžete hru nechat ležet a ona za vás pojede sama. 

Háček je v tom, že vám to nebude příliš vadit. Titul totiž postrádá nějaký výraznější element, jímž by upoutal vaši pozornost. Jistě, má zajímavý humor i pěkný audiovizuální kabátek, která hra to ovšem dnes nemá? Ski Safari 2 si lze relativně slušně na chvíli užít i díky mírnému obchodnímu modelu, jen buďte připraveni, že uvidíte v bleděmodrém něco, co jste už několikrát viděli i v lepším podání.