Ski Jump Mania

Verdikt
77

V jádru jednoduché, ale chytlavé prohlížečové RPG s lyžařskou tématikou. Pokud máte náladu na nenásilnou browserovku, Ski Jump Mania nezklame.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: PowerPlay Manager
Vydání: 20. října 2015
Štítky: browser-gaming, zdarma, platby uvnitř hry, nejhranější na starých hry.cz, online, rpg, sportovní

Pušky, děla, laserové kanóny i dračí dýky můžete protentokrát nechat doma. V tomto browserovém RPG se hraje na zdravou výživu, kondiční tréninky a smrtonosně navoskované lyže. A je to zábava.

Většina výkonu skokana na lyžích nerodí v oněch pár vteřinách, kdy stane na můstku a pohled mu těká po tribunách naplněných k prasknutí. Ne, za jeho letem jsou nekonečné hodiny tréninku, dodržování životosprávy a samozřejmě i špičková skokanská výbava. Právě na tyto aspekty cílí Ski Jump Mania primárně.

Vytvoříte a pojmenujete si svého skokana a hned se můžete pustit do akce. Trénink tady, zlepšení můstku tam, objednejte nové lyže, helmu či brýle, vyzvěte jiného hráče ke skoku. Úplné jádro věci není ničím, co by zkušenějšího hráče překvapilo. Úkoly stojí energii, vylepšování naopak odlehčí vašemu hernímu kontu. Energie se doplňuje časem sama, peníze musíte vydělat plněním úkolů, výhrami v soutěžích a samozřejmě i podpisem výhodné smlouvy se sponzorem.

Toto dobře známé jádro je nicméně obaleno poutavou slupkou. Je zkrátka tak nějak osvěžující také pro jednou trénovat svou postavu v kondičním cvičení a ne v tom, jak dobře dokáže goblinům vrážet kudly do páteře. Vcelku příjemným rozptýlením je též znázornění skoku pomocí minihry, ve které se můžete pokusit trefit ideální odraz, let i přistání.

Je také nutné poznamenat, že úkony, stejně jako doplňování energie, je daleko rychlejší, než bývá v podobných hrách zvykem. Hraní je proto daleko aktivnější a zábavnější. Smutnou zprávou naopak je, že s aktivním prémiovým členstvím hraní opravdu odsýpá jako po másle, zatímco neplatící hráči musí čekat o poznání déle. Hra musí nějak vydělávat, jistě, ale tady je rozdíl mezi platičem a neplatičem už dost na hraně.

Pokud vás nezajímá spíše odlehčeněji pojatá alternativa Ski Jump Mania Penguins a máte náladu na vážnější a techničtěji pojatější simulaci života skokana na lyžích, je tato hra velice příjemnou volbou. Její dynamická a dobře odsýpající hratelnost má však potenciál zaujmout i hráče, kteří si na zdi dny zbývající do ZOH neodpočítávají.