Sixit

Verdikt
80

Hra Sixit kombinuje logickou skákačku, která je ke konci až mírně frustrující s humorně pojatým vyprávěním o vesnici s apokalyptickými houbami a mírně nadloubanými zvířátky.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Star Garden Games
Vydání: 28. dubna 2021
Štítky: puzzle, zdarma, mobilní hry, plošinovka, logické

Spousta her vás postaví do role zachránce, ale vlastně ani nevysvětlí, proč máte toto břímě nést právě vy. Sixit pro to má velmi specifický důvod. Máte protistojné palce a nejste úplný idiot. Na rozdíl od zbylých postav ve hře. 

Hned úvod vám jasně naznačí, že humor je tu na prvním místě. Vše se přitom tváří epicky. Život-ohrožující bouřka zcela vyčerpala draka, jediného ochránce vesnice. Toho nyní musíte probudit, protože bouřka se opět vrací. Musíte k tomu získat magickou schopnost… lechtání. A právě schopnosti jsou druhým důležitým aspektem hry, který je na pomezí skákačky a rébusu.

Mezi schopnosti patří možnost mluvit s obyvateli, skákat, používat sekeru, mačkat tlačítka, vymrštit se a lechtat. A bystrým už název napověděl, že šestky jsou v této hře důležité. Každé kolo máte k dispozici jen šest akcí. To znamená 6x použití jedné z těchto možností. Ty se naštěstí odemykají postupně. Na začátku každého pokusu si totiž volíte kombinaci akcí, které chcete mít k dispozici. 

Zábava přichází s tím, že vícero akcí se vám střídá automaticky po sobě. Pokud si zvolíte skok a následně sekyru, tak první zmáčknutí tlačítka vás vyhodí do vzduchu, druhé sekne sekyrou, pak opět skáčete, pak sekáte atd. To znamená, že pokud akce nepoužíváte optimálně, rychle vám dojdou. Nezapomeňte, že jich máte jen šest, než musíte hru restartovat. Při několikátém neúspěšném pokusu si tak budete říkat, že sice máte protistojné palce, ale idiot možná trochu jste. 

Nejprve se třeba k cíli dostanete pouze mluvením se zaměstnanci výtahové společnosti, která drží monopol. Příště si usnadníte cestu proražením překážky a skokem. Širší nabídka akcí znamená, že i s šesti použitími se dostanete dál. Jak už jsem zmiňoval, značnou část zábavy dělá humor. Nepřekonatelnou a hrozivou kostku bez zjevných slabých míst přemůžete dloubnutím do oka. Žirafě pomůžete rozjet konkurenční společnost s výtahy apod. 

To vše vede k epickému (ehm, ehm) finále, ve kterém se pokusíte zahnat bouřku. Místy hra dovede být dost frustrující. Přijít na správnou kombinaci akcí chce občas několik pokusů a limit šesti nedává prostor pro chyby. To mi nevadí, ale občas jsem měl pocit, že třeba při skoku tlačítko nereagovalo správně a obzvlášť v závěru hry vede důraz na přesnost k častému opakování. Zpracování je jinak vážně ulítlé, humor potrhlý a celkově hru musím vřele doporučit, i když není kdovíjak dlouhá.