SimplePlanes

Verdikt
66

Zajímavý fyzikální sandbox zaměřený na stavění létajících strojů. Není úplně bez poskvrny, ale pokud vás tematika zajímá a chcete si zkusit postavit vlastní letadlo, klidně si ho zkuste.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

11,49 €Steam

Mac OS XMac OS X

11,49 €Steam

Další informace

Výrobce: Jundroo, LLC
Vydání: 17. prosince 2015
Štítky: indie hra, letecka, experiment, sandbox, simulace

Vzpomeňte si na dětství. Tvořili jste někdy z libovolné stavebnice více či méně bizarní stíhačky či vesmírné lodě a představovali si, kterak se pak účastní bitev nebo provádí krkolomné manévry? Pokud ano, zbystřete, protože SimplePlanes nabízí v podstatě to samé, jen ten motor představivosti už nebude potřeba tolik jak za mlada.

Veškerá zábava je založená na povedeném fyzikálním modelu. Nebude nadsázkou, když se řekne, že většinu času u SimplePlanes nestrávíte létáním, ale nad rýsovacím prknem. Pokud bude vaše poletucha mít například nevycentrované těžiště či ji postavíte tak, že neunese odpor vzduchu, pěkně se vám při pokusu o vzlet rozpadne a vy se můžete vrátit zpátky do dílny. To ale vůbec nevadí, protože se jedná o největší lákadlo hry - snahu postavit něco, co opravdu funguje a chová se tak, jak jste zamýšleli.

Stavební mód je jaksepatří komplexní a nabízí opravdu bohaté vyžití. Veškeré součástky můžete dál tvarovat podle sebe, všelijak je natáčet a upravovat, aby výsledek opravdu vypadal přesně tak, jak ho vidí váš vnitřní inženýr.

Je ovšem potřeba dodat, že pokud vám samotné tvoření a vymýšlení skopičin v hangáru neimponuje, nemá pro vás SimplePlanes příliš cenu. Jakmile totiž poletuchu dokončíte, můžete s ní absolvovat pár primitivních misí na čas či bojových úkolů, ale to spíš proto, abyste vyzkoušeli, jak se váš výtvor chová. Žádný specifický cíl, příběhovou kampaň či progres zde nenajdete.