Silver

Verdikt
60

Silver je spíše demoverzí povedené karetní hry. Nenechte se však odlákat, zdarma a bez reklam získáte zábavnou paměťovou hru, která trpí hlavně technickými nedostatky.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Bezier Games
Vydání: 10. září 2019
Štítky: fantasy, mobilní hry, karetní

Na vaši vesnici útočí vlkodlaci. Útočí i na vesnice ostatních hráčů. Přemoci je nedokážete, můžete se jich jen zbavit, a to spolu s vesničany. Právě těch se vlkodlaci drží. Vyhraje ten, kdo bude mít na konci hry nejméně vlkodlaků ve vesnici. 

Silver je karetní hra, která má jednoduchý, ale opravdu zajímavý twist. Dostanete pět karet, které jsou ale lícem dolů a prohlédnout si můžete jen dvě z nich. Každé kolo můžete líznout vrchní kartu z balíčku a použít její speciální schopnost, nebo ji vyměnit za jednu ze svých karet. Přivlastnit si můžete i naposledy odhozenou kartu. 

Pokud máte více stejných karet, můžete je odhodit všechny najednou. To je jeden ze způsobů, jak snižovat celkový počet vlkodlaků. Druhým je samozřejmě vyměňovat karty s vysokým číslem za nižší. Vše stojí a padá se schopnostmi – ty vám dovolí nejen prohlížet vlastní karty, ale vyměňovat je, krást karty protivníkovi, případně mu do vesnice poslat pár vlkodlaků navíc apod. Klíčem je paměť. V ideálním případě totiž chcete mít přehled co máte za karty nejen vy, ale i váš protivník.

Mluvím o protivníkovi a v této hře skutečně hrajete jeden proti jednomu. Skutečná fyzická karetní verze umožnuje hru až pro čtyři hráče, mobilní verze má svá omezení. Tou další je ne příliš dobře zvládnutý tutoriál. Pět textových obrazovek vás má pravidla naučit, ale třeba používání schopností vás snadno zmate. V mobilní hře by také výuka mohla probíhat trochu interaktivněji. 

Velikou nevýhodou také je, že jste omezeni na hru proti počítači a nemůžete si zahrát online proti dalším skutečným hráčům. Má to jednoduchý důvod – titul stáhnete zcela zdarma a má evidentně sloužit jako demo pro případný nákup karetní verze. Takže vás ani nebudou otravovat reklamy nebo nějaké nákupy přímo v aplikaci.

Zdarma tak získáte velmi dobrou paměťovou hru, která už ale ze své podstaty nemusí být pro každého. Je však škoda, že tutoriál a ovládací prvky nefungují lépe a lépe nevyužívají dotykového displeje. Během hraní se mi také stalo, že některé prvky zůstávaly zaseklé na obrazovce a aplikaci jsem musel restartovat. A přestože je to prostě hříčka zdarma, mrzí mě, že mohla být provedena výrazně lépe.