Silent Hill 2 Remake

Verdikt

Moderní předělávka hororové klasiky poodhaluje závoj tajemství a předvádí, jak se vypořádáme s nadpřirozenou hrozbou. Kdy přesně hra vyjde, ale zatím stále nevíme.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Bloober Team
Štítky: third person, survival, horor, hd remake, adventura, akční

Na včerejší prezentaci State of Play se fanoušci hororů dočkali nového traileru na očekávaný remake Silent Hill 2, který vyvíjí Bloober Team ve spolupráci s Konami. Trailer vytáhnul z rukávu poměrně strašidelné prostředí a hrozivé nepřátele, což mi jen potvrzuje, že remake, na rozdíl od původní dvojky, raději vynechám.

Mnoho detailů o hře sice pořád nevíme, ale očekává se, že remake hororové klasiky z roku 2001 zachová podstatu originálu, a to mimo jiné i díky účasti skladatele Akiry Yamaoky a výtvarníka Masahira Ita.

Jakožto remake kultovní hry s sebou Silent Hill 2 nese velká očekávání a bude zajímavé sledovat, jestli se je tvůrcům podaří naplnit. A třeba tím i dlouho strádající sérii nakopnout novým směrem, což by už vážně potřebovala. Jen to přílišné soustředění na akci v traileru budí podezření, že Bloober Team nemusel úplně pochopit, v čem tkví pointa Silent Hill. Necháme se překvapit.

Na State of Play se ukázal mimochodem také Silent Hill: The Short Message, titul z pohledu první osoby, který je už nyní k dispozici zadarmo.

Remake Silent Hill 2 vyjde exkluzivně na PlayStation 5, ovšem zatím neznámo kdy. Hra nemá ani přibližné datum vydání a vzhledem k absenci informací a obecně poměrně tichému vývoji, si na výsledek asi ještě nějakou dobu počkáme. Později by pak měla dorazit i na PC.