Shooty Skies - Endless Arcade Flyer

Verdikt
90

Chytrá a zběsilá arkádová střílečka, která vás bude bavit po dlouhé hodiny.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Mighty Games
Vydání: 25. září 2015
Štítky: střílečka, mobilní hry, arkáda, zdarma, platby uvnitř hry

Podobnost jména Shooty Skies se jménem populární hříčky Crossy Road není čistě náhodná. Hra si od své předlohy bere vizuál i arkádové základy a rozšiřuje je novým, popravdě atraktivnějším směrem. Tahle zběsilá střílečka bude imponovat každému, komu hratelnost originálu přišla příliš pasivní a její energetické přestřelky vás budou ve své smyčce držet ještě o něco déle.

Ve hře máte pod palcem neustále střílející letadélko, jehož pohyb ovládáte tažením prstu po displeji, snažíc se vyhnout nepřátelské palbě a naopak zlikvidovat co nejvíce protivníků a dostat se ve hře co nejdále. I tahle vcelku klasická šablona však ukrývá jednu příjemnou drobnost – zvedněte prst z displeje a letoun se okamžitě zastaví, přičemž současně začne nabíjet speciální střelu. Čím delší pauzu si dovolíte, tím ničivější efekt následně bude mít.

Jde o chytrý mechanismus, protože v průběhu nabíjeni jste úplně nechráněni a bez pohybu, takže je třeba dobře volit, kdy si můžete tento zlepšovák dovolit použít. Po vzoru každé mobilní hry na vás pochopitelně také čeká řada bonusů jako dočasní pomocníci ve zbrani anebo vylepšení standardního kulometu. Obecně však naháníte co nejvyšší skóre a k tomu sbíráte herní měnu.


Tu lze následně v nabídce směnit za nové postavy a odlišná prostředí, v nichž se s nepřáteli střílíte. Bohužel ne každou postavu lze získat z místního prodejního automatu, za některé budete prostě nuceni vydat pár reálných korun. Jiná prostředí potěší jednak změnou rytmu a za druhé rovněž spousty malých vtípků a narážek, ať se jedná o parodii divokého západu anebo piráty. Jedním dechem je však třeba si také postěžovat, že na rozdíl od vychytané odbočky série Disney Crossy Road nepřinášejí zmíněné změny jakékoliv zásahy do hratelnosti jako takové. Jde jen o kosmetické projevy, jakkoliv milé jsou.

Tváří v tvář jádru hry však tyto výtky ztrácejí na váze. Pokud se totiž bavíme o samotné podstatě Shooty Skies, tedy přestřelkách, hra v tmto ohledu funguje brilantně. Ovládá se jedna báseň, krásně se na ni kouká, nepřátelé jsou nápadití a celé je to obrovská, chaotická a frenetická zábava.

Vyvstává otázka, zda Shooty Skies ve světě zaujme takové publikum jako tehdy Crossy Road. Přejeme ji to ale celým srdcem, upřímně se totiž jedná o lepší hru. Je to střílečka s prvky tradičních her, která se ale otevírá úplně komukoliv, nabízí výzvu i lehce přístupnou zábavu v jednom a zanechá ve vás hluboce pozitivní dojem, díky němuž budete tuhle hříčku spouštět neustále dokola.