Sherlock Holmes: Chapter One

Verdikt

Vyprávění o začátcích slavných hrdinů zkrátka mají něco do sebe. Marvel by to mohl dosvědčit. Napadlo vás ale někdy, jak začínal nejslovutnější detektiv? Můžete si to vyzkoušet v podání studia Frogware ve hře, která vyjde již za dva měsíce.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

PlayStation Store

Xbox Series XXbox Series X

Microsoft Store
Předobjednat

Další informace

Výrobce: Frogwares
Štítky: detektivka, third person, krimi, adventura, akční

Ukrajinské studio Frogwares se konečně dostalo do bodu, když už může světu sdělit datum vydání své další hry, kterou je detektivní adventura Sherlock Holmes: Chapter One. Do mladistvých let a počátků geniálního detektiva se vydáme 16. listopadu na počítačích, PlayStationu 5 a Xboxu Series X|S, přičemž verze pro starou generaci konzolí se o pár týdnů opozdí.

Vývojáři naštěstí nepřicházejí jen se suchou informací očekávaného kalendářního dne, ale zároveň nám dávají nový trailer, ukazují předobjednávkové bonusy a předně nám celou hru detailně představují v sedmi komentovaných minutách.

Nové záběry (či spíše jejich komentář) prozrazují, jak moc bude na vašich rozhodnutích záležet. Obligátní možnost usvědčit nevinného člověka ze zločinu samozřejmě zůstává, ale tentokrát si musíte dát pozor i na vztah se svým přítelem Jonem (nikoliv Watsonem).

Pokud budete v akčních přestřelkách (o nich níže) své soky usmrcovat místo toho, abyste je jen omračovali a zatýkali, a pokud budete ignorovat Jonovy žádosti a úkoly, jimiž vás pověří, vaše přátelství tím utrpí a může nakonec dopadnout docela jinak, než když se svému kamarádovi a jeho starostem budete věnovat.

Sherlock Holmes: Chapter One bude hrou s otevřeným světem naplněným nejrůznějšími vedlejšími misemi, které vám pomohou poznat zrod samotného Sheryho, třeba i to, jak se dostal ke svým ikonickým předmětům.

Co se akčních pasáží týče, tvůrci se dušují, že si vzali k srdci kritiku stejného prvku ze své předchozí hry The Sinking City. Protivníci mají být inteligentnější a souboje nemají být prvoplánově akční, ale spíše další puzzle, který vás donutí k zamyšlení. Ve videu je k vidění zpomalený režim se zvýrazněnými prvky, které chcete trefovat místo samotných těl, abyste padouchy omráčili či zdrželi. Pak se k nim můžete dostat nablízko a zpacifikovat je holýma rukama.

Naštěstí vás do soubojů nikdo nebude nutit. Pokud vám do takové hry vůbec nesedí, můžete si je v rámci nastavení obtížnosti zcela vypnout, případně upravit jejich náročnost.

Jak už zaznělo výše, tvůrci prozradili i předobjednávkové bonusy, kterými budou plná hra Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, úkol Lead Zeppelin, dva oblečky (normální a upírský) a 500 manghirů, což je herní měna, kterou využijete třeba při dekorování rodinného sídla.

Předobjednávkové bonusy znáte, na detaily z herních mechanismů se určitě podívejte ve videu výše, datum vydání už kroužkujete v kalendáři… Teď už jen vydržet dva měsíce.