Shakes & Fidget

Verdikt
65

Další z variant klasické browserové bojovky, tentokrát v hávu nevážné fantasy. Ničím zvlášť nepřekvapí, ale ani neurazí. Pokud vás baví podobný žánr, může se klidně stát prostředkem k občasné relaxaci.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Playa Games
Vydání: 10. dubna 2009
Štítky: browser-gaming, fantasy, bojová, zdarma, platby uvnitř hry, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, rpg

Tradiční vzorec bojových browserovek se zde halí do závoje nevážné fantasy. To je ale také jediná věc, která u Shakes & Fidget stojí za specifickou zmínku, zbytek bude každému hráči podobných her naprosto jasný od první vteřiny.

To mimochodem není nadsázka, hra s tím dokonce přímo počítá, protože nenabízí vůbec žádný tutoriál či úvodní nápovědu. Vrhne vás zkrátka do své hlavní obrazovky - a starejte se.

Není ale třeba se bát, koncept je vskutku nekomplikovaný. Jedná se o fantasy, tudíž kde jinde byste mohli přijít k úkolům než v hospodě. Mise trvají nějaký čas, odměňují vás herní měnou a předměty. Mimo ně pak můžete měřit síly v soubojích s ostatními hráči, které probíhají opět vcelku klasicky - prostým porovnáním statistik a střídavými údery obou stran.

Pokud dosáhnete vyšší úrovně, můžete se vydat na heroické výpravy do podzemí a ještě později si pak stavět vlastní pevnost, což hře dodává příjemný punc budovatelské strategie. 

Graficky je hra vcelku vyvedená, ačkoliv digitální speedpainty, které hra na četná pozadí využívá, občas působí spíše uspěchaně než stylově. Zvuk se téměř nekoná, není tedy co hodnotit.

Hra jako celek má potenciál zabavit, ale pokud už jste odvykli klasickým browserovkám minulé dekády a máte zálusk spíše na něco originálního, klidně si ji můžete nechat ujít.