Shadowgun War Games

Verdikt
75

České studio MADFINGER Games má na krku další hitovku, která vtrhla do světa týmových stříleček. Očekávejte precizní grafiku, i když obsahu je zatím pomálu.

Další informace

Výrobce: MADFINGER Games
Vydání: 12. února 2020
Štítky: fps, střílečka, mobilní hry, online

Kdybych měl jmenovat nejlepší české studio vytvářející mobilní hry, pravděpodobně bez mučení tento titul pošlu směrem k MADFINGER Games. Podařilo se jim totiž zařadit mezi absolutní špičku a jejich specialitou jsou vizuálně působivé střílečky. Novinka ze světa Shadowgun není výjimkou.

Když hrajete vyšší ligu, na experimenty tolik prostoru nezbývá. Není se tedy čemu divit, že střílečky s názvem Shadowgun kopírují světové herní trendy. Zatímco hra Legends nápadně připomínala konzolové Destiny, War Games mají zase blízko Overwatch. Jedná se tedy o rychlou střílečku s rozlišnými hrdiny, kteří vedle velkých zbraní mají k dispozici i speciální schopnosti. 

Hra je na samém počátku a do budoucna se počítá s dalším rozšiřováním. Hrdinů je k dispozici všehovšudy pět a mapy jsem potkal jen dvě. Stejně tak máte na výběr jen ze dvou herních módů. Hratelnost vás nepřekvapí, je to střílečka z prvního pohledu. Jedním prstem běháte, druhým míříte a u automatických zbraní probíhá střelba samovolně. Pokud máte ambice stát se sniperem, musíte také sami tisknout spoušť. V nastavení doporučuji zobrazit při míření tlačítko i na levé straně, jinak toho moc netrefíte. 

Postavy se skutečně liší a nejlépe fungují právě v týmu, kdy se navzájem doplňují. Ač je hrdinů málo, tvoří zajímavý koktejl všech možných rolí, které od takové střílečky můžete chtít. To se projeví především v honu na vlajku, kdy skutečně potřebujete, aby celý tým spolupracoval. V tomto ohledu je škoda, že vám hra nějaké spojení s kamarády zatím neumožní. 

Přestože je onoho faktického obsahu ve hře zatím málo, již nyní si můžete zakoupit Battle Pass a tím si odemknout řadu kosmetických odměn. Tím jsou především nové vzhledy hrdinů, přívěšky, avatary nebo animace. Hrát můžete i zcela zdarma, avšak zapomeňte na tyto parádičky. 

Uvidíme, co přinesou aktualizace a další sezóna. Hra si říká o další mapy, herní módy a hlavně pak hrdiny. I když onen základ je velmi slušný. Z nějakého důvodu mi však střelba sama přišla ze všech Shadowgun titulů nejhorší. Hra se mi nedobře ovládala, servery občas způsobovaly zpomalování a od střílečky tohoto typu očekávám mnohem responzivnější zážitek. To je snad ale něco, co se zvládne rychle odladit.