Shadowgun Legends

Verdikt
90

Shadowgun Legends se hravě stane vaší primární hrou. Vybrat si můžete mezi příběhovými sólo misemi, týmovými raidy i kompetitivní arénou. Nejlépe však uděláte, když všechny herní módy budete střídat. Lepší a obsáhlejší online střílečku na telefonech nyní asi těžko najdete.

Další informace

Výrobce: MADFINGER Games
Vydání: 21. března 2018
Štítky: fps, střílečka, mobilní hry, mmo, akční, rpg

Od začátku roku se jedná již o minimálně třetí výrazný český zářez do světové herní scény. Po vydání Kingdom Come a Chuchel vychází dosud nejambicióznější projekt brněnského studia Madfinger Games. Jmenuje se Shadowgun Legends a nabízí epickou střílečku s perfektní grafikou a MMO prvky.

Pokud si hned vzpomenete na titul Destiny, nebudete vůbec vedle. Právě u této hry tvůrci evidentně hledali inspiraci. Hry jsou si navzájem podobné hned na několik rovinách – v příběhu i hratelnosti. Svět lidí je totiž v ohrožení kvůli mimozemské invazi. Zatímco Destiny však hraje na temnou a vážnou notu, Shadowgun se nebojí humoru. Obě hry také kombinují střílečku s MMO RPG. Dnes recenzovaný titul si však můžete zahrát na telefonech a vzít si ho tak kamkoliv.

Po vytvoření postavy se ocitnete v Brně, kde je hlavní sídlo Shadowgunů, celebrit a bojovníků za záchranu lidstva. Bojovat proti emzákům se totiž vyplatí – úspěchy z bojů vám mohou zajistit nehynoucí slávu, vyznamenání nebo dokonce sochu na náměstí. A jelikož se v centru potkáváte s dalšími připojenými hráči, o vašich schopnostech budou vědět všichni. I zde však platí, že sláva je vratká a dost pravděpodobně vás někdo rychle sesadí z trůnu.

Zatímco se můžete poflakovat a chatovat s ostatními bojovníky, pravá zábava začíná, když vyrazíte na některý z dalších světů. Máte v podstatě tři možnosti. Buď se pustíte do hraní sólové kampaně, ve které budete odrážet mimozemšťany a objevovat, co se vlastně událo, nebo si zahrajete s ostatními. Podobně jak v Destiny, i tady jste vybízeni ke společné hře. Jen s pomocí dalších skutečných hráčů například zvládnete porazit děsivé velitele v dlouhých a náročných raidech. 

Slávu vám zajistí i souboj v arénách, kde poměříte síly s ostatními hráči v duelu či týmové hře. Hra vám navíc nijak nebrání v hraní – nenarazíte tady na omezující energii. Ideální postup je, kdy vedle hlavní příběhové linie plníte vedlejší úkoly, procházíte s přáteli raidy a čas od času zkusíte štěstí v aréně. Vždy záleží také na času, který u hry můžete strávit. Vedlejší úkol projdete za několik málo minut, aréna trvá minut pět a raid minimálně 30 minut. Navíc můžete snadno narazit na zmatené spolubojovníky, se kterými nemáte jak komunikovat a po desítkách minut se nikam nedoberete. 

Střílecí část nepřináší žádné viditelné inovace. Jedním prstem se pohybujete, druhým míříte. Zbraně pak ve výchozím nastavení střílí samy, což ovládání značně usnadňuje. Důležitou roli však hrají i RPG prvky, takže jednak věnujete pozornost všemožným statistikám zbraní i zbroje, ale také vylepšujete své schopnosti a vybíráte si ze stromu dovedností. 

Pokud máte novější a výkonnější telefon, hru si můžete užít v parádní grafice, která patří k tomu nejlepšímu, co minimálně v žánru stříleček můžete vidět. Grafická úroveň byla vždy silnou stránkou studia a zde v trendu jednoznačně pokračují. Oproti předchozím hrám nemám ani problém s free-to-play modelem. Jak jsem říkal, v hraní vás neomezuje. Největší překážkou je omezení velikosti inventáře, které můžete libovolnou platbou v obchodě prolomit. To se určitě vyplatí. Dále chce hra vydělávat na prodeji kosmetických úprav. Tedy věcí, které se hodí, pokud se chcete předvádět, což hra zcela podporuje. 

Shadowgun Legends je teprve na začátku a je jisté, že o hře ještě hodně uslyšíme. Nyní nabízí moře obsahu, i když se budete vracet každý den. Otázkou však zůstává, jak se bude příběh a nový obsah vyvíjet dále, což je pro MMO střílečku zásadní. Zatím to vypadá perspektivně a hra míří mezi nejlepší online střílečky pro telefony.