Shadow Kings

Verdikt
65

Sympaticky nekomplikovaná a dobře vypadající strategie pro prohlížeč, která ale v jádru nenabízí vůbec nic nového a mlátí již dávno prázdnou slámu.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Goodgame Studios
Vydání: 11. července 2014
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, fantasy, browser-gaming, v češtině, nejhranější na starých hry.cz, online, strategie

Shadow Kings je prohlížečová strategie, která žádného zkušenějšího hráče nepřekvapí. Nabízí klasický sortiment správy základny, verbování vojáků, vylepšování budov, sbírání surovin a útočení na nepřátelská města. Jejím hlavním lákadlem je minimalistický přístup k uživatelskému rozhraní a příjemný vizuál, ačkoliv každému musí být hned jasné, kde k němu tvůrci brali inspiraci.

Ano, hra naprosto bohapustě vykrádá moderní stylizaci her od Blizzardu, což je opravdu vidět na první pohled. Trpasličí střelci, lidští paladinové, jezdci na gryfonech, elfové, mágové ve fialových robách - zkrátka Warcraft, který se nejmenuje Warcraft. Můžeme sice tisíckrát brblat, že se autoři Shadow Kings ani neobtěžovali vymyslet vlastní styl a prostě ho obšlehli, což je pravda, ale faktem také zůstává, že se na výsledek dívá dobře a je díky němu příjemné s hrou trávit čas.

Podobnou a tentokrát bezvýhradně vítanou inspiraci u Blizzardu lze nalézt i v přístupu k uživatelskému rozhraní a ovládacím prvkům. To je aspekt, který řada herních studií ke své vlastní škodě trestuhodně podceňuje. Rozvržení ovládání je potřeba věnovat velkou pozornost, protože je to právě interface, který obrovskou měrou ovlivňuje zážitek ze hry. Jinými slovy, když je něco nepříjemné pod rukama, krkolomné, dřevěné, člověku se to chce hrát daleko méně. Shadow Kings je potřeba v tomto ohledu pochválit. Všechny informace sděluje, když je to potřeba, tam, kde se to hodí, ovládání zjednodušuje do několika málo tlačítek a hráče tak nemate, což je samozřejmě velmi dobře.

Podobnému minimalismu ale bohužel padl za oběť i bojový systém, který funguje všelijak. Bitvy se sestávají ze dvou fází - boj o hradby a o samotný hrad, ale taktická simulace pravděpodobně vůbec neprobíhá. Zkrátka, kdo má armádu s větším součtem útočného čísla, vítězí. Stejně tak se občas podaří podivné kousky, jako třeba když beranidlem zaútočíte na hradby, které nikdo nebrání, ale stejně o něj přijdete. To se zlomilo o bránu, nebo co?

Shadow Kings je klasická a konceptuálně velice jednoduchá strategie. Nepřináší vůbec nic nového, ale je nutné připustit, že se díky péči věnované ovládání a bez ostychu vykradené grafice hraje docela příjemně. Pokud máte žánr rádi a nepožadujete převratnou originalitu, klidně hru zkuste.