Shadow Fight 2

Verdikt
70

Shadow Fight 2 je hra jako dělaná pro všechny bojovkáře. Ti ale musejí počítat s nepřesným ovládáním a poněkud fádnější herní náplní.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: NEKKI
Vydání: 30. dubna 2014
Štítky: platby uvnitř hry, bojovka, zdarma, mobilní hry, akční

Když je hlavní hrdina Shadow Fight 2 přeměněn na nic víc než jen pouhý stín, musí si svou původní podobu vybojovat zpět. A to doslovně. Popisem prosté zápletky jsme si totiž zároveň popsali náplň hry. S vaším hrdinou se vydáte na cestu vykoupení, která je lemovaná desítkami soubojů s postupně silnějšími protivníky. A ti vám nic nedají zadarmo.

Shadow Fight 2 se hraje podobně jako jakákoli hra z žánru bojovek. Vzpomeňte si na Mortal Kombat nebo Tekken a hned máte jasnou představu. V několika věcech však přeci jen narazíte na odlišnosti. Shadow Fight se prezentuje odměřenějším soubojovým systémem a prvkem vylepšování postavy. Jak budou padat k zemi ostatní oponenti, na vaše konto poprší peníze, za něž si nakoupíte lepší výbavu a naučíte nové techniky boje. Takto posíleni se následně vydáte bušit do pokročilejších protivníků. Tento kolotoč bohužel slouží v podstatě jako jediný motor postupu hrou, a třebaže jeho základ je vymyšlený solidně, zanechá ve vás dojem notné nucenosti. Přitom by to lehce spravil pestřejší výběr aktivit.

Jestli u hry čas od času trpí hráčova motivace, proč hrát dál, jeho očím se bez ustání naskýtá úžasná podívaná. Částečně tomu napomáhá "ninja" stylizace Shadow Fight 2, nijak to ovšem nesnižuje vizuální kvality, které má. Omezená paleta barev, krásná prostředí, opravdu je na co se dívat. Pravou dominantou hry jsou nicméně až úžasně plynulé animace bojovníků, které působí až hypnotickým dojmem.

Nešťastné na tom ale je, že budete jako hráči až příliš často sledovat animace, které vůbec sledovat nechcete. Ovládání se chová všelijak, jen ne přesně, což obzvláště v kombinaci s rozvláčnějším tempem šarvátek vyvolává frustraci. Nebyl by to takový problém, kdyby hra nedisponovala poměrně propracovaným pohybovým setem a kdyby na precizní provedení všemožných komb přímo nestavěla. Chtít tady uskočit dozadu a namísto toho provést spodní kop může mít neblahé následky. 

I přes problémy s ovládáním a nenápaditou stavbu herní náplně se Shadow Fight 2 rozhodně vyplatí alespoň vyzkoušet. Ať už jen pro animace samotné nebo pro to, že jde o pěknou a obsahově naditou bojovku.