Sengoku Dynasty

Verdikt

Těšíte se, až budete stavět, obstarávat a bránit vesnici či město ve feudálním Japonsku? Pokud ne, po téhle upoutávce možná začnete, protože zkrátka vypadá skvěle. Předběžný přístup Sengoku Dynasty by měl začít ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Superkami
Štítky: budovatelská, japonsko, survival, first person, rpg, strategie

Vydavatelství Toplitz Productions nadále rozšiřuje svou rodinu her majících v názvu slovo Dynasty. Začalo to s Farmer’s Dynasty a pokračovalo s Lumberjack’s Dynasty a Medieval Dynasty. V přípravě jsou momentálně další dvě hry Wild West Dynasty a Sengoku Dynasty, přičemž nás teď zajímá poslední jmenovaná.

Ta bude mít nejblíže k loňskému vynikajícímu survivalu Medieval Dynasty, který vedle pěkné grafiky zaujal obyčejným středověkem bez fantasy prvků a příklonem k realismu, co se craftingu a přežití týče. Ale tím vůbec nejzajímavějším byla možnost vybudovat si vlastní vesnici, dostat do ní obyvatele, založit rodinu a starat se o chod celého jednoho společenství.

To samé na vás čeká v Sengoku Dynasty, akorát ve feudálním Japonsku. Místo dveří na pantech budete odsouvat ikonické stěny s mnoha okýnky, místo lánů obilí se budete brodit vlahými rýžovými poli, místo evropských mečů budete třímat ty japonské.

Sengoku Dynasty to vše prezentuje v novém, nádherném příběhovém traileru, který dále odhaluje překrásné, sluncem zalité prostředí vaší budoucí vesnice i nehostinné, sněhem pokryté vrcholky hor, které ve hře nebudou chybět.

Jen si grafiku v traileru nespojujte se hrou, jelikož jde o filmeček nevycházející z enginu hry. Ale pokud bude Sengoku Dynasty o fous hezčí než Medieval Dynasty, pak se máme na co těšit. Hra dále láká na čtyřčlennou kooperaci a možnost zvolit si jednu z cest charismatického vůdce, zkušeného řemeslníka, slavného válečníka či duchovního mistra.

Hru očekávejte ještě v letošním roce na počítačích v předběžném přístupu.