Scribblenauts Remix

Verdikt
72

Sribblenauts nabízejí jeden z nejinovativnějších postupů, který kdy videoherní průmysl spatřil. Možnost dát jejich napsáním vzniknout nekonečné řadě neuvěřitelných výtvorů však dehonestují zoufale nenápadité hádanky. Bavit se budete znamenitě, ale ten létající pásovec s brokovnicí potřebuje smysluplné uplatnění.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: 5th Cell
Vydání: 11. října 2011
Štítky: platby uvnitř hry, puzzle, akční

Ani v jediném případě nejste ve Sribblenauts Remix nuceni k tomu vytvořit duhového bobra a už vůbec ne Toma Jonese letící na ledové helikoptéře. Jestli ovšem chcete, nic vám nebrání. Hra totiž na absurdním propojování slov vyloženě staví. Pří řešení překážek vám dává volnou ruku a textové pole, do něhož můžete promítnout vaší znalost anglického jazyka. A to nejen v kategorii podstatných jmen, ale pro větší barvitost také přídavných jmen a sloves. Nejde-li o slovo za hranou nebo vyloženě obskurní konstrukci, výsledek vašich myšlenkových pochodů se objeví na displeji.

Největší devíza hry opravdu spočívá ve svobodě představivosti. Velkoryse nastavené mantinely vás popostrkují k otestování vaší slovní zásoby i vymýšlení nejšílenějších kombinací. Zjistit, jestli by v souboji vyhrál Bůh anebo pásovec či prostě nasadit žirafě na hlavu klobouk. V tomto směru umí být Scribblenauts Remix naprosto výjimečnou záležitostí.


O to více zamrzí, že své ojedinělé schopnosti plýtvá na trestuhodně banální případy. Valná část misí zadávaných hráči se skládá jen z jednoduchých zadání podle vzorce "napiš pět věcí, které se nacházejí ve městě". Je to nelogické, tak trochu školácké a docela hloupé. Naštěstí vám hra čas od času předloží i vhodnější výzvu. Doruč poklad pirátům, dostaň se přes žraloky obydlenou řeku a další. V ten moment můžete popustit uzdu fantazie. Nejde ani tak o to přijít s konvenčním řešením, jako spíš zkoušet hranice hry, být kreativní, abstraktní a pokoušet se o roztodivná spojení výrazů. V těchto okamžicích hra září, k její škodě na ně však nenarážíte příliš často.

Scribblenauts Remix je přímou předělávkou originálu z NIntenda DS a rádi řekneme, že přesun na mobilní platformy zvládla velmi dobře. Po grafické stránce nabízí pěkný malovaný vizuál a pochválit je třeba také ovládání, jež je dokonce přesnější než na kapesní konzoli. 


Tvůrci ze studia 5th Cell tak rozhodně stvořili pozoruhodné, zároveň však poněkud nedotažené dílko. Nač dávat hráči k dispozici tak mocné pískoviště přetékající nápady, když ho potom po notnou dávku času striktně omezíte na žalostně nenápadité úkoly? Scribblenauts Remix to tak rázem staví do pozice titulu s obrovským potenciálem, který se rozhodně za těch pár korun vyplatí vyzkoušet, jen abyste věděli, čeho je videoherní médium schopno. Je ale obrovská škoda, že nedokáže nabídnout obsah, který by plně využíval jeho možností a přinutil vás se do něj plně ponořit.