Scorn

Verdikt

Člověk chce kolikrát utíkat do herních světů, ale do toho, jak ho vykresluje gigerovský horor Scorn, byste se ve skutečnosti podívat opravdu nechtěli. A pokud ano, měli byste vyhledat odbornou pomoc. Horor inspirovaný nočními můrami známého umělce by měl vyjít do roka na počítače a nový Xbox.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ebb Software
Štítky: horor, adventura

Scorn je s námi už dlouhých šest let. Tvůrci unikátně stylizovaný horor představili poprvé v roce 2014, kdy se jim nepodařilo vybrat finance na Kickstarteru. O rok později se objevil investor, který projekt udržel při životě do roku 2017, kdy se o další finanční injekci postarali sami fanoušci skrze druhou, tentokrát úspěšnou kickstarterovou kampaň. Od té doby bylo hrobové ticho, abychom se v rámci Inside Xbox dozvěděli, že už se počítá jen s novou generací konzolí. Zase jsme ale dostali excelentně zvrácený trailer.

V úplně původním plánu bylo vydat Scorn na dvě části, ale nakonec se od této myšlenky ustoupilo a hra jednoho dne vyjde jako celistvý zážitek. Podporovatelé kickstarterové kampaně možná už přestali doufat, že se své odměny někdy dočkají, protože tvůrci nejsou zrovna aktivní ve vydávání updatů. Ale skutečně na hře celých šest let pracují a vydání je teď blíž než kdy dříve.

Do podivuhodného světa tvořeného svalstvem, šlachami a různými tkáněmi se vydáte v „období vydání Xboxu Series X“. Může jít tedy o konec letošního roku, ale i začátek toho dalšího. Scorn se stále chystá i na počítače, ale s PlayStationem a celou současnou generací konzolí nepočítejte. Tvůrci totiž podepsali s Microsoftem exkluzivní práva navzdory jeho filozofii, že exkluzivity nejsou zas tak důležité.

Do dnešního dne jsme se o Scornu nedozvěděli mnoho informací, zejména v příběhu máme obrovské mezery. Víme jen to, že se objevíte ve světě inspirovaném díly H. R. Gigera, Davida Cronenberga a Zdzisława Beksińskiho, který žije vlastním životem. Nikdo vás nepovede za ručičku, nebudou vás rušit cutscény. Pokud se v danou chvíli nepodíváte daným směrem, může vám uniknout důležitá část příběhu.

Celá hra se snaží budit dojem zmaru, podivuhodná stvoření bez kůže očividně trpí pod tíhou své vlastní existence. Nový trailer spolu s obrázky naznačují jistou spojitost s reprodukcí, schopnost dát zkamenělým bytostem život, přičemž to vypadá, že i tato zbídačená těla byla kdysi schopná milovat.

Na vysvětlení všeho bychom neměli čekat déle než rok.