Score! Hero

Verdikt
70

Jestli jste fotbalovým fanouškem a poohlížíte se po unikátním zážitku a přitom nepotřebujete přehnaně komplexní hru, Score! Hero vaše požadavky do puntíku splňuje. Navíc vytváří úžasnou iluzi ovlivnitelnosti fotbalových situací.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: First Touch
Vydání: 5. srpna 2015
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, fotbal, budovatelská, sportovní

Score! Hero je fotbalovou hrou, která dokáže elegantně rozfragmentovat všechnu krásu populárního sportu na jednotlivé úkony. Budete se v ní přímo účastnit momentů zpravidla rozhodující o výsledku zápasu. A třebaže jste postaveni do předem definované situace s rozhodnutým výsledkem, míra ovlivnitelnosti fotbalové akce je v jejím rámci přesto působivá a funguje jako hlavní faktor zábavnosti titulu.

Začátek je ztvárněn obvyklou tvorbou vlastního začínajícího fotbalisty. Vaším úkolem nebude nic menšího než ho provést od vysedávání na lavičce v regionálním klubu přes první reprezentační start až ke světové extratřídě. K tomu vám dopomůže místní herní systém. Každá situace, do níž jste v Score! Hero postaveni, představuje jakousi hádanku. Hra se vždy v určitou chvíli pozastaví a vy máte prostor k tomu dostat se až k soupeřově bráně a skórovat.

Tahy prstů po displeji střílíte nebo nahráváte v závislosti na tom, co se vám v dané chvíli zdá jako lepší řešení. Jistým vodítkem k dalšímu kroku se může stát také systém misí (skóruj do šibenice, nahraj se svým hráčem na gól), za jejichž plnění jste odměňováni hvězdičkami. Hvězdičky upotřebíte pro odemčení dalších úrovní. Jak stoupáte po žebříčku slávy, otevírají se vašemu hráči také všemožné doplňky, účesy nebo nové barvy. Jde nicméně o ryze estetickou záležitost, dopad na hratelnost nemají žádný. 


Na hře je úžasné, do kolika možných podob se dílčí levely mohou vyvinout. Vše záleží jen na hráčově provedení. Jednou možná budete střílet z dálky, poté si však situaci sjedete ještě jednou a podaří se vám jí vykombinopvat až "do kuchyně". Autorům rovněž slouží ke cti, že dokázali vytvořit rozsáhlou databázi případů, takže nehrozí stereotyp. Líbivé je také audiovizuální zpracování. 

Kde se věci trochu kazí je bod, kdy si uvědomíte, že každá akce musí skončit brankou. V opačném případě si hra ukousne část energie, které máte k dispozici a vrátí vás na začátek. Frustrující to dokáže být obzvlášť v případě, kdy se vám podaří krásný kousek, jen abyste byli chybou o pár sekund později vráceni na start. Zamrzí také přísnost hry v oblasti ovládání a skutečně nadstandardní úroveň brankářů. 

Score! Hero spadá do škatulky free-to-play mobilních her, k jeho škodě ovšem s monetizačním modelem zachází poměrně nevybíravě. Jistě, pokusů máte relativně hodně, ale vzhledem k obtížnosti hry by bylo milé, kdyby tvůrci zvolili ještě velkorysejší přístup a především, kdyby vám neustále nechodili na oči s pobídkami se zaplacením.

Samotné jádro ale působí natolik lehce uchopitelně a natolik zábavně, že kvůli němu leccos hře odpustíte. Na pocitu, že můžete svými akcemi částečně ovlivňovat chod fotbalového zápasu, je totiž něco nepopsatelně přitažlivého.