Scarlet Deer Inn

Verdikt

Nádherné ručně malované prostředí a příběh z českého středověku. Vývoj české novinky je zatím v začátcích, nezbývá než popřát hodně zdaru a počkat si na (doufejme povedený) výsledek

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Attu Games
Štítky: dobrodružná, česká hra, plošinovka, akční, od českých výrobců

Feudal Alloy byla příjemná metroidvania v překrásném, ručně malovaném grafickém hávu, která si odnesla nejednu cenu. Znojemské studio Attu Games se posléze rozhodlo ve vývoji her pokračovat a i jeho další chystaný projekt je slastí pro oko. Jmenuje se Scarlet Deer Inn a půjde o plošinovkovou adventuru.

Hra je zasazená do realisticky podaného středověku, ve kterém ztvárníte roli nesmělé vesnické dívky Elišky. Ta se po osiření přestěhovala ke svým příbuzným vlastnícím proslulý hostinec, v němž budete pořádně zapřažení – postaráte se o hosty, nasloucháte jejich příběhům, ale najdete si i čas na průzkum zdejšího rušného města.

Ve dne půjde podle všeho o malebnou adventuru plnou radosti a uspokojování vlastní zvědavosti, ale v noci se Scarlet Deer Inn promění v depresivní noční můru. Eliška těžce nese ztrátu své rodiny, a trpí proto úzkostmi, tíží ji strach a temné sny. To vše se ji snaží pohltit a jedinou obranou před tím vším bude držet se světla.

Hra tak bude kombinovat poklidnou adventuru s rychlou plošinovkou v opět překrásném a ručně malovaném prostředí, které místy jako by z oka vypadlo konceptům z Kingdom Come. Český středověk je zkrátka jedinečný a jsme opravdu hodně zvědaví, jakým způsobem ho Attu Games zpracují.

Studio se momentálně nachází na konci předprodukční fáze, kdy má hotový příběh a jeho postavy, technickou stránku se všemi mechanismy a existuje několik obrazů prostředí. Nyní se vývojáři zaměřují na dialogy, animace a příběhové detaily, a přestože je brzy řešit, kdy Scarlet Deer Inn vyjde, víme, že se chystá minimálně pro PC a Switch.