Saints Row

Verdikt

Stylově střelená série Saints Row se dočká rebootu, což víme už od letošního Gamescomu, ale nyní se díky exkluzivním záběrům můžeme i podívat, jak to bude zhruba vypadat. Hra má vyjít 25. února 2022.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Volition
Štítky: parodie, third person, střílečka, otevřený svět, humor, akční

Vydavatelství Deep Silver na letošním Gamescomu oznámilo reboot oblíbené série Saints Row od studia Volition, kterého se máme dočkat už na začátku příštího roku. Časopis Game Informer měl teď příležitost připravit exkluzivní preview a o dvě minuty záběrů z otevřeného světa se podělil i s veřejností.

Dostupné záběry jsou z rané verze hry, bez komentáře nebo hudby. Nové zasazení inspirované pouštním americkým jihozápadem ale hře celkem sluší, Santo Ileso vypadá jako živoucí městečko, které se třese na to, až v něm rozpoutáte trochu toho starého dobrého chaosu ve spolupráci s arkádovou fyzikou. Toho rozpoutávání se nicméně nad rámec přejetého civilisty a nějaké té zeleně ve videu nedočkáte.

Saints Row vychází 25. února pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S a od svého oznámení slízává na sociálních sítích slušnou porci kritiky. Nespokojencům se většinou nelíbí příklon k realističtější stylizaci či prohlášení vývojářů, že si postavy z rebootu budete chtít vzít domů. Původní protagonisty by totiž z pochopitelných, nezřídka výbušných důvodů většina z nich raději držela někde hodně daleko od všeho, co je člověku drahé.